پایان نامه کارشناسی ارشد : بررسي علل و انگيزه سرقت در مشهد و ارائه راهكارهاي پيشگيرانه

دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  بررسي علل و انگيزه سرقت در مشهد و ارائه راهكارهاي پيشگيرانه

تکه ای از متن پایان نامه :

را مورد بررسي قرار داده می باشد و گريزهايي كه در كتاب هاي جرم شناسي و پيشگيري به صورت متفرقه به اين جرم زده شده می باشد ندارد در جامعه آماري مورد نظر (شهر مشهد) تاكنون مشابه اين گونه تحقيق،‌ تحقيقي در جرم سرقت ارائه نشده می باشد با اين اوصاف وادي، وادي بكري می باشد كه مي تواند مسيرهايي را بگشايد در خصوص تحقيقات بعدي.

د- اهداف پژوهش

1- هدف كلي پژوهش: بررسي علل و انگيزه ارتكاب جرم سرقت در مشهد و ارائه راهكارهاي براي پيشگيري و كنترل آن در جامعه آماري مورد نظر می باشد كه مي تـواند به دليل وجود تـشابهات فـراوان با گروه هاي ديگر در مكان هاي مختلف در كشور ايران قابل تعميم باشد.

2- هدف هاي جزئي پژوهش: بررسي ميزان تحصيلات، جنسيت و خانواده مجرمين سرقت و ارتباط اعتياد با جرم سرقت  مي باشد.

ه-محدوديت ها و مشكلات در راه پژوهش

با در نظر داشتن اينكه اين تحقيق از نوع پيمايش توصيفي محسوب مي گردد مشكلات خاص اين نوع پژوهش پيش روي نگارنده بوده كه با توسل به برخي سياست ها كوشيده شده می باشد تا هدف تحقيق هر چه روشن تر دنبال و از كاستي هايي كه ممكن می باشد در جريان پژوهش به ويژه تنظيم پرسشنامه پيش آيد، پرهيز گردد. در اين بخش به تعدادي از اين مشكلات اشاره مي گردد:

1 – همكاري نكردن برخي از افراد گزينش شده به هر دليلي، اين موضوع در طرح مورد نظر چندين مرتبه ديده گردید كه تعدادي به اين بهانه كه اين موضوع اقرار محسوب شده و تاثير در پرونده دارد از پاسخگويي طفره مي رفتند. براي خنثي كردن اين خطا نگارنده آغاز به مدت يك الي دو دقيقه كليت طرح، چرايي و چگونگي آن را براي پرسش شونده بيان و به وي اختيار شركت يا عدم شركت در مصاحبه يا تنظيم پرسش نامه را داده ام.

2- از جايي كه پايه هاي طرح پژوهش بر مطالعه اشخاص (مجرمين سارق) بنا شده می باشد، بنابراين گرفتن مجوز رودررو شدن با اين افراد محافظت شده بخشي از مشكلات راه می باشد كه با در نظر داشتن حضور نگارنده در دادگستري اين موضوع تا حدودي آسان و اين افراد در دسترس بودند.

ز- روش پژوهش

تحقيق ارائه شده از نوع كاربردي و از نظر ماهيتي توصيفي – پيمايشي بوده ولي در آن از روش استنباط بهره گیری و در كنار آن براي تكميل كردن بحث و غني كردن آن به منابع كتابخانه اي مراجعه شده می باشد جامعه آماري پژوهش حاضر شهر مقدس مشهد بوده و به عنوان نمونه آماري تعداد 100 نفر از متهمين سرقت به صورت تصادفي احتمالي انتخاب مي گردند و تعدادي از پرونده هاي سارقين نيز مورد بررسي و مطالعه قرار خواهد گرفت. جمع آوري اطلاعات ميداني و براي اندازگيري دقيق متغيرها موجود در تحقيق از 2 ابزار سنجش (فرم اطلاعاتي پرونده و پرسشنامه) بهره گیری شده می باشد:

1-فرم بررسي و جمع آوري اطلاعات از پرونده هاي سرقت

2-پرسشنامه ساختمند با گونه تنظيم مصاحبه رو در رو پرسشگر با پاسخگو (سارق) شامل 68 سوال

 بررسي علل و انگيزه سرقت در مشهد و ارائه راهكارهاي پيشگيرانه

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد:مطالعه علل و انگیزه سرقت در مشهد و ارائه راهکارهای پیشگیرانه

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.