پایان نامه مهندسی صنایع : بررسی اثربخشی آموزش های رسمی بر نرخ اشتغال مطالعه موردی آموزش های هنرستانی در آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

بررسی اثربخشی آموزش های رسمی بر نرخ اشتغال مطالعه موردی آموزش های هنرستانی در آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

– ضرورت توسعه آموزش های فنی و حرفه ای

اشتغال جوانان به کار یکی از دغدغه های اساسی هر کشور است و بر سایر نهادهای آن کشور تأثیر می گذارد. در دین اسلام توصیه های فراوانی به کار شده است؛ حتی خداوند در قرآن کریم با دعوت به تلاش و فعالیت، به آثار اقتصادی آن و اینکه تلاش و کار موجب آبادانی می شود، اشاره نموده است. برای مثال در سوره نحل آیه 14 آمده است: خداوند کسی است که دریا را مسخر (شما) ساخت تا از آن صید کنید و گوشت تازه بخورید و از زیورهای آن استخراج کنید و بدان خود را بیارایید و کشتی ها را می بینید که سینه دریا را می شکافند تا شما به تجارب بپردازید و از فضل خداوند بهره گیرید. در آیه­ دیگری می فرماید: ما شب و روز را روشنی بخش ساختیم تا فضل پروردگار را در پرتو آن بطلبید و به تلاش و فعالیت بپردازید (اسراء: 11). در نتیجه لازم و ضروری است نظام آموزشی ما نیز به کار و اشتغال توجه ویژه ای داشته باشد.

رسالت بسیار اساسی نظام آموزشی در فراهم کردن شرایطی است که در آن نیروهای دانش آموخته بتوانند از مهارت ها، توانایی ها و قابلیت های کلیدی و متناسب با نیازها و شرایط دنیای صنعت و بازار مشاغل فردا برخوردار باشند. در گزارش 1985 «کمیته توسعه اقتصادی» واشنگتن آمده است: «یادگیری دروس پایه و اولیه، مثل خواندن، نوشتن و ریاضی ممکن است برای مشاغل سطح پائین اکتفا کند، اما به سبب ماهیت اشتغال با توجه به تغییرات روزافزون جهانی، داشتن این مهارت های حداقل، برای ارتقای شغلی کافی نیست. مدارس باید جهت بسط مهارت های سطح بالا به تلاش گسترده تری بپردازند. فیلسوفان تربیتی نیز، مانند هرست[1] (1974) «تعلیم و تربیت آزادانه» را شعار خود قرار داده بودند. طبق این دیدگاه تعلیم و تربیت باید در پی ارتقای استقلال و آزادی افراد باشد تا خود بتوانند با برابری فرصت ها دست به انتخاب شغل مورد نظر خود بزنند» ]14[.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

بررسی اثربخشی آموزش های رسمی بر نرخ اشتغال مطالعه موردی آموزش های هنرستانی در آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه بررسی اثربخشی آموزش های رسمی بر نرخ اشتغال مطالعه موردی آموزش های هنرستانی در آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

بررسی اثربخشی آموزش های رسمی بر نرخ اشتغال مطالعه موردی آموزش های هنرستانی در آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.