پایان نامه ارشد مهندسی صنایع : بررسی مقایسه ای مصرف انرژی و ارائه راهکار انتخاب تاسیسات تهویه برودتی بر اساس ملاحظات اقتصادی و اجتماعی

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

بررسی مقایسه ای مصرف انرژی و ارائه راهکار انتخاب تاسیسات تهویه برودتی بر اساس ملاحظات اقتصادی و اجتماعی

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

بارهای برودتی

محاسبات بارهای سرمایشی[1] اولین مرحله در انتخاب تجهیزات سرمایشی ومحاسبه مصرف انرژی ساختمان میباشد. برای اطمینان از این که تجهیزات سرمایشی بتوانند دمای فضاهای داخلی ساختمان را تحت هر شرایطی، در حد مطلوب نگه دارند ، بار سرمایشی بیشینه[2] مورد نظر قرار میگیرد. محاسبه بار های سرمایشی عبارت است از تعیین بار سرمایشی کل حاصل از گرمای انتقالی از طریق

  • اجزای سازه خارجی(دیوارها، سقف ها وبام ها) ؛ این نوع بارها ی حرارتی شامل بار های حرارتی هدایتی از دیوار ها و سقف ها و سطوح خارجی ساختمان و همچنین بارهای ناشی از تابش نور خورشید به جدارها و سقف بدست می آید. در این مسئله نوع جنس دیوار ها و استفاده از عایق های مناسب و حتی رنگ دیوار ها وسطوح در میزان جذب بار حرارتی تاثیر مستقیم دارد همچنین جهت قرار گیری ساختمان و ساعت تابش ساختمان در اندازه بارهای حرارتی تاثیر دارد.
  • اجزای سازه داخلی(پارتیشن ها)؛با توجه به اینکه دمای قسمت های مختلف یک ساختمان با دمای قسمت های دیگر متفاوت است بنابراین همیشه مقداری حرارت از طریق هدایت و جابجایی به مناطق با دمای کمتر منتقل می گردد که میبایست در محاسبات بار های برودتی این مسئله درنظر گرفته شود.
  • پنجره ها؛ به دلیل اینکه مقدار زیادی بار حرارتی از طریق پنجره ها به داخل ساختمان نفوذ مینماید بنابراین در محاسبات بار های حرارتی می بایست سطوح پنجره ها و نحوه قرارگیری آنها و همچنین میزان نفوذ حرارت محاسبه گردد.
  • بارهای داخلی؛ بار های داخلی ناشی از حضور افراد در ساختمان و بار های ناشی از روشنایی و بارهای ناشی از استفاده از موتورهای الکتریکی و بارهای ناشی از تجهیزات آشپزخانه و بارهای ناشی از تجهیزات اداری میباشد که میباشد محاسبه گردد.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه بررسی مقایسه ای مصرف انرژی و ارائه راهکار انتخاب تاسیسات تهویه برودتی بر اساس ملاحظات اقتصادی و اجتماعی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه بررسی مقایسه ای مصرف انرژی و ارائه راهکار انتخاب تاسیسات تهویه برودتی بر اساس ملاحظات اقتصادی و اجتماعی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

بررسی مقایسه ای مصرف انرژی و ارائه راهکار انتخاب تاسیسات تهویه برودتی بر اساس ملاحظات اقتصادی و اجتماعی

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.