پایان نامه ارشد مهندسی صنایع : ارزیابی کارآیی زنجیره ي تأمین با استفاده از روش تحلیل پوششی دادههاي فازي و مدل کارت امتیازي متوازن

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

ارزیابی کارآیی زنجیره ي تأمین با استفاده از روش تحلیل پوششی دادههاي فازي و مدل کارت امتیازي متوازن

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

پیشینه تحقیق

باگوات[1] و شارما[2] (2007) يک رويکرد کارت امتيازدهي متوازن را براي مديريت زنجيره تأمين توسعه دادند که عمليات کسب و کار را از چهار جنبه‌ي: مالي، مشتري، فرآيند کسب و کار داخلي و يادگيري و رشد به صورت روزانه اندازه‌گيري و ارزيابي مي‌کند. آنها شاخص‌هاي خاصي را براي هر جنبه در نظر گرفتند و در هنگام اعمال مدل براي ارزيابي پي بردند که بعضي از شاخص‌هاي يک جنبه با شاخص‌هاي جنبه ديگر تضاد پيدا مي‌کنند. آن‌ها مدل خود را براي سه SME مختلف در هند توسعه دادند.

ژو[3] و همکاران (2009) يک مدل تحليل پوششي داده‌ها ناهموار را براي ارزيابي عملکرد زنجيره‌ي‌تأمين توسعه دادند. آن‌ها مدل خود را با ادغام مدل تحلیل پوششی داده های کلاسيک و تئوري مجموعه‌هاي ناهموار[4] ايجاد کردند و براي نشان دادن عملکرد مدل آن را براي شش شرکت در غرب چين اعمال کردند و در ارزيابي از شاخص‌هايي مانند هزينه، زمان تدارک و درصد تحويل‌ها به‌موقع استفاده کردند.

ليانگ[5] و همکاران (2006) دو مانع بر سر راه ارزيابي زنجيره‌ي‌تأمين و اعضاي آن به صورت وجود شاخص‌هاي چندگانه که عملکرد اعضا را مشخص مي‌کنند و وجود تضاد بين اعضاي زنجيره شناسايي کردند. آن‌ها نشان دادند که مدل تحلیل پوششی داده های کلاسيک به خاطر وجود شاخص‌هاي واسطه‌اي نمي‌تواند عملکرد را به خوبي بسنجد در نتيجه در تحقيق خود چند مدل را بر پايه‌ي تحلیل پوششی داده ها توسعه داده‌اند که در آن‌ها شاخص‌هاي واسطه‌اي در ارزيابي عملکرد ادغام شده است. آن‌ها مدل خود را به صورت دو زنجيره‌اي و به صورت فروشنده – خريدار توسعه دادند. آن‌ها دو حالت متفاوت را در نظر گرفتند؛ حالت اول به اين صورت است که يک زنجيره به صورت رهبر عمل مي‌کند و زنجيره‌ي‌دوم از آن پيروي مي‌کند در اين حالت ابتدا زنجيره‌ي مربوط به عضو رهبر ارزيابي شده و سپس زنجيره‌ي پيرو آن با استفاده از نتايج عضو رهبر ارزيابي مي‌شود. حالت دوم به صورت شراکتي است که در آن سعي مي‌شود عملکرد مشترک دو زنجيره که به صورت ميانگين عملکرد آن‌ها در نظر گرفته مي‌شود بيشينه شود. در اين حالت هر دو زنجيره‌ي‌تأمين به صورت همزمان ارزيابي مي‌شوند.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه ارزیابی کارآیی زنجیره ي تأمین با استفاده از روش تحلیل پوششی دادههاي فازي و مدل کارت امتیازي متوازن

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه ارزیابی کارآیی زنجیره ي تأمین با استفاده از روش تحلیل پوششی دادههاي فازي و مدل کارت امتیازي متوازن

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

ارزیابی کارآیی زنجیره ي تأمین با استفاده از روش تحلیل پوششی دادههاي فازي و مدل کارت امتیازي متوازن

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.