پایان نامه ارشد رشته مهندسی صنایع : مساله مکانیابی چند تسهیله با فواصل متعامد در حضور یک مانع خطی با حرکت احتمالی به صورت نرمال

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مساله مکانیابی چند تسهیله با فواصل متعامد در حضور یک مانع خطی با حرکت احتمالی به صورت نرمال

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

ادبیات موضوعی

در ادبيات موضوعي، معمولاً چند حالت از مسایل مكان­يابي پيوسته، مورد بحث قرار می­گیرد، مانند مساله ميانه، مساله مركز و مساله مركز-ميانه. در مساله میانه كلاسيك ( که غالبا مساله وبِر، مساله فرمارت اشنایدر وبر[1] و مساله حداقل مجموع [2] نیز نامیده مي­شود)، در صدد یافتن مكان تسهيل جديد هستيم، بطوريكه مجموعه فواصل وزن دهي شده[3] با تسهيلات موجود، حداقل گردد. در گونه­اي از مسایل میانه، ‌با محدوديت در قرار­گيري و يا حركت مواجه هستيم. در ادبيات موضوعي اين نوع مسایل، معمولاً سه دسته از اين مسایل مورد مطالعه قرار گرفته­اند. اولين دسته، نواحي ممنوعه[4] نامیده می شوند  كه در این نواحی تسهيلات نمي‌توانند در آنجا قرار گيرند اما حركت در ميان اين نواحي بلامانع و بدون جريمه مي‌باشد (مانند مناطق و پارك­هاي حفاظت شده و یا مناطقی که مشخصه­های جغرافیای از قبیل شیب تند زمین از ایجاد تسهیل مورد نظر ممانعت می­کند). براي مطالعه بروي مسایل مكان­يابي میانه ‌و مرکز در نواحی ممنوعه به هاماخر و نیکل [5] مراجعه كنيد.

دسته دوم به عنوان نواحي متراکم[5] شناخته می­شوند كه در اين نواحي قرار­گيري يك تسهيل ممنوع بوده اما حركت از ميان آن با جريمه [6] همراه مي‌باشد (مانند درياچه‌اي كه، با قايق بتوان از دو طرف آن عبور و مرور كرد. برای نمونه، مسایل مکان­یابی با نواحی متراکم، با سرعت و هزینه­های سفر مختلف، در  بوت و کاوالیر [6] مورد بحث و بررسی قرار گرفته­اند.

دسته سوم نواحی هستند كه تسهيل جديد نه مي‌تواند در آنجا استقرار يابد و نه مي‌تواند از ميان آن عبور كند. این نواحي، نواحي با مانع ناميده مي‌شوند. درياچه‌ها، كوهستان­ها، مناطق نظامي، رودخانه‌ها و بزرگراه‌ها و در مقياس كوچكتر، نوار نقاله‌ها، ماشین­آلات موجود در كارخانجات، مثال­هايي از اين نواحي مي‌باشند.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

مساله مکانیابی چند تسهیله با فواصل متعامد در حضور یک مانع خطی با حرکت احتمالی به صورت نرمال

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه مساله مکانیابی چند تسهیله با فواصل متعامد در حضور یک مانع خطی با حرکت احتمالی به صورت نرمال

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

مساله مکانیابی چند تسهیله با فواصل متعامد در حضور یک مانع خطی با حرکت احتمالی به صورت نرمال

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.