پایان نامه ارشد رشته علوم اجتماعی : زمان بندي توليد تخصيص منابع محدود در طول زمان براي انجام گروهي از فعاليت‏ها

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

زمان بندي توليد تخصيص منابع محدود در طول زمان براي انجام گروهي از فعاليت‏ها

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

ضرورت و اهداف پژوهش

هدف زمان­بندي توليد تخصيص منابع محدود در طول زمان براي انجام گروهي از فعاليت‏ها است. داشتن يك برنامه زمان­بندي توليد مناسب، تاثير زيادي بر افزايش كارائي و دسترسي به اهداف سازمان دارد. مدل زمان­بندي توليد در هر يك از سازمان‌هاي توليدي با توجه به اهداف و اولويت‏هاي دسترسي به هر يك از آن‌ها متفاوت است. بنابراين براي تعيين مدل زمان­بندي مناسب در سازمان ابتدا بايد اهداف، اولويت­ها و محدوديت منابع مورد بررسي قرار گيرد.

برنامه‌ريزي توليد در واقع زمان­بندي و تعيين ترتيب اولويت‌هاي انجام كارها به صورت بهينه مي‌باشد واضح است كه براي يك واحد توليدي حداقل نمودن هزينه و افزايش بهره‌وري اهميت زيادي دارد، بنابراين نوبت‌بندي در برنامه (در عدد، زمان و مكان) به منظور حداقل كردن هزينه و افزايش بهره‌وري ضرورت دارد.

اهميت توالي كارها بر روي گروهي از ماشين­ها، با هدف تمركز بر هزينه­ها از آن جهت مورد توجه است كه در محيط كسب و كار امروز، رقابت شركت­هاي توليدي از طريق قابليت آن­ها براي پاسخگويي سريع به تغييرات سريع در زمينه تجاري و توليد محصولات با كيفيت بالاتر و هزينه­هاي كمتر تعيين مي شود. شركت­هاي توليدي در تلاش هستند تا اين قابليت ها را از طريق اتوماسيون و مفاهيم جديد مديريت مانند توليد به هنگام به دست آورند. اين مفاهيم به بسياري از شركت­ها در به دست آوردن سود اقتصادي كمك كرده است. در سيستم هاي توليد بموقع كارها نبايد زودتر و نه ديرتر تكميل شوند كه به مسايل با هزينه هاي زودكرد و ديركرد و تخصيص موعدهاي تحويل منجر مي شود. در يك بازار بسيار رقابتي ديركرد تحويل محصول با توجه به موعد تحويل آن ها يك مقياس عملكرد بسيار مهم براي واحدهاي توليدي در بازار رقابت است، همچنين، زودكرد كارها موجب افزايش هزينه نگهداري مي شود.

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

زمان بندي توليد تخصيص منابع محدود در طول زمان براي انجام گروهي از فعاليت‏ها

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 زمان بندي توليد تخصيص منابع محدود در طول زمان براي انجام گروهي از فعاليت‏ها

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.