پایان نامه ارشد در مورد : مدل Fast در زنجیره تأمین

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

خلق ارزش در زنجیره تأمین با استفاده از مدل Fast

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

اهميت ارزيابي عملکرد

همان طور که قبلاً عنوان شد مديريت زنجیره‌ی تأمین اين قابليت را در سازمان به وجود مي آورد که در عرصه ي رقابت به موفقيت ها و دستاورد هاي بيشتري نائل شود، به عبارتي ابزار اوليه رسيدن

به قدرت رقابت جويي در قالب مديريت زنجیره‌ی تأمین نمايان مي گردد. ولي نکته ي مهم ديگري که مطرح است اين است که آيا مديريت زنجیره‌ی تأمین کافي است؟ آيا تنها با ايجاد زمينه ي بالقوه براي دست يابي به قابليت رقابت جويي مي توان به اين مهم دست پيدا کرد؟ به عبارت ديگر آيا وجود ابزاري که همان مديريت زنجیره‌ی تأمین و تکنيک هايش است، رسيدن به يک سطح رقابت قابل قبول را تضمين مي کند؟

سؤالات فوق و سؤالات ديگري که مي توانند در مورد اهميت مديريت زنجیره‌ی تأمین و هم چنين روشي براي نظارت بر عملکرد مديريت زنجیره‌ی تأمین باشند، بسيار زياد هستند. ولي شايد به طور خلاصه بتوان بيان کرد براي اين که از وضعيت فعلي و يا ميزان پيشرفت سازمان در دست يابي به سطح قابل قبول رقابت يا رضايت مشتري آگاهي يافت، نياز به بررسي عملکرد مديريت زنجیره‌ی تأمین خواهد بود، زيرا تنها از اين طريق است که علاوه برشناسايي وضعيت فعلي، مي توان براي بهبود و ارتقاي زمينه هاي مثبت و هم چنين کاهش و حذف اثر زمينه هاي منفي اقدامات مفيد و لازمي انجام داد. بنابراين براي اين که بتوان به اهداف کلان و استراتژيک شرکت رسيد، لازم است که ميزان اجراي صحيح و کامل مديريت زنجیره‌ی تأمین را در حيطه هاي مختلف از ديدگاه عملکردي مورد ارزيابي قرار داد تا بدان وسيله نقاط قوت و ضعف را شناسايي کرده و درجهت تقويت و بهبود يا حذف آن ها اقدام کرد. به عنوان مثال اگر مديريت زنجیره‌ی تأمین تمرکز بيشتري بر روي موجودي و تأمین آن از تأمین کنندگان داشته باشد. با روشي مناسب از بين تأمین کنندگان موجود بهترين و مستعد ترين آن ها را شناسايي کرده و اقدام به عقد قرار داد بلند مدت و استراتژيک در جهت همکاري دوجانبه و هم چنين تلاشي مضاعف نيز براي توسعه و ارتقاء آن ها به انجام برساند؛ اما نتيجه تمام اين فعاليت ها دست يابي به انعطاف پذيري بهتر در اين روابط (توليد کننده – تأمین‌کننده) است و هم چنين سرعت، دقت و کيفيت مناسب در دريافت کالاها خواهد بود.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

خلق ارزش در زنجیره تأمین با استفاده از مدل Fast

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 خلق ارزش در زنجیره تأمین با استفاده از مدل Fast

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.