طراحی و بکارگیری کنترل کیفیت چند متغیره در یک سیستم تولیدی – دانلود پایان نامه رشته مهندسی صنایع

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

طراحی و بکارگیری کنترل کیفیت چند متغیره در یک سیستم تولیدی

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

کنترل کیفیت با اهداف تعیین شده خارجی 

روش ها و رویه‌های ارائه شده در این بخش برای حالتی است که مقادیر هدف از خارج (فرآیند) تعیین می گردند یعنی بر اساس یک نیاز خارجی یا وقتی که باید به مقار استاندر m0 دست یافت. باید توجه داشت که مقادیر هدف مشخص خارجی معمولاً در کنترل کیفیت مدنظر نیست زیرا چنین اهدافی ممکن است به طور طبیعی با فرآیند جاری قابل دستیابی نباشد و یا حتی با آن متناقض باشد. با این وجود هر زمان مجموعه استانداردهای از پیش تعیین شده‌‌ی چند متغیره داشته باشیم، رویه‌های کنترل کیفیت چند متغیره برای ارزیابی اینکه میانگین چند متغیره محصولات مساوی اهداف خارجی m0 است بکار می روند. دو فصل آینده با حالاتی سر و کار دارند که اهداف آزمون فرآیند منتج ‌و محاسبه می‌گردند. باید بین اهدافی که از نمونه‌ی تست شده منتج می‌شوند و اهدافی که از نمونه مرجع[1] یا نمونه پایه[2]  منتج می‌شوند تمایز قائل شد. اگر میانگین چند متغیره، محصولات را با  نشان دهیم آنالیز آماری در کنترل کیفیت با مقادیر خارجی معادل آزمون فرضیه به صورت زیر است:

با داشتن یک نمونه به اندازه‌ی n از جمعیت می‌توان  را محاسبه کنیم. در فصل قبل مشاهده کردید که برای داده‌های نرمال اگر m0 تعداد مورد انتظار  باشد توزیع آماره‌ی  به صورت  است.

بنابراین تحت فرض صفر در نظر می‌‌گیریم  و در فرض H1 وF0 توزیع فیشر(توزیعF) غیرمرکزی دارد. بنابراین مقدار بحرانی[3]  برای  برابر است با:

که در آن  ،αدرصد بالای توزیع مرکزیF با ) (درجه آزادی است. اگر مقدار  از مقادیر بحرانی تخطی کند نتیجه می‌گیریم اختلاف بین  و مقدار هدف خارجی m0 تنها با خطاهای تصادفی قابل توجیع نیست و در این حالت احتمال می‌دهیم که یک عامل قابل بررسی روی فرآیند تاثیر گذاشته است.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه طراحی و بکارگیری کنترل کیفیت چند متغیره در یک سیستم تولیدی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه طراحی و بکارگیری کنترل کیفیت چند متغیره در یک سیستم تولیدی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

طراحی و بکارگیری کنترل کیفیت چند متغیره در یک سیستم تولیدی

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.