طراحی استوار شبکه زنجیره تأمین سبز تحت شرایط عدم قطعیت – دانلود پایان نامه ارشد مهندسی صنایع

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 طراحی استوار شبکه زنجیره تأمین سبز تحت شرایط عدم قطعیت

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

تاریخچه زنجیره تأمین

واژه «زنجیره تأمین» در اواسط دهه 70 ابداع شد. این واژه برای انتقال الکتریسیته به سمت مصرف کننده نهایی توسط بانبوری[1] استفاده شد. البته تا سال 1980 که عبارت «مدیریت زنجیره تأمین» به عنوان یک مفهوم مطرح شد به کار گرفته نشد. الیور و همکاران[2] منافع بالقوه یکپارچه­سازی فعالیت‌های داخلی کسب و­کار شامل خرید، تولید، توزیع و فروش در یک چارچوب منسجم را مورد بحث قرار دادند. استیون[3] مدیریت زنجیره تأمین را به عنوان یکپارچگی فعالیت­های کسب­و­کار درگیر در جریان مواد و اطلاعات از ورودی به خروجی پایانی کسب‌و‌کار تعریف نمود. به گفته هارتلند[4] روابط دوتایی و یا چندتایی بین تأمین­کنندگان در حال تبدیل شدن به بخشی از فرآیند زنجیره تأمین است.

به عنوان یک تعریف جامع، مدیریت زنجیره تأمین[5] نظارت بر مواد، اطلاعات و جریان مالی است که در یک فرآیند از تأمین­کننده به تولید­کننده و سپس عمده فروش، خرده فروش و مصرف کننده حرکت می­نماید ]12[.

زنجیره تأمین سیستمی متشکل از تسهیلات و فعالیت­ها می­باشد که به صورت توام با یکدیگر در راستای هدف تدارک، تولید و توزیع کالاها به مشتریان کار می­کنند. مدیریت زنجیره تأمین مجموعه­ای از روش­هایی است که برای ایجاد همسویی و هماهنگی کارای تأمین­کنندگان، تولید­کنندگان، مراکز نگهداری و خرده فروشان به کار می­رود تا کالاهای مورد نظر با مقدار مورد نظر و در زمان و مکان مناسب با کمترین هزینه ممکن (بیشترین درآمد ممکن) و با سطح سرویس مطلوب در اختیار مشتریان قرار گیرد

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

طراحی استوار شبکه زنجیره تأمین سبز تحت شرایط عدم قطعیت

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

طراحی استوار شبکه زنجیره تأمین سبز تحت شرایط عدم قطعیت

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.