طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند – پایان نامه مهندسی صنایع

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

انتخاب الگوي مناسب

مهمترين سوالي که بايستي جواب داد اين است که چرا يک سيستم خبره ساخته مي­شود؟ اين سئوال يکي از مهم­ترين سئوالاتي است که بايد در اين پروژه پاسخ داده شود. دليل اصلي نياز به يک سيستم خبره در کنترل فرايند آماري، وجود نقاط مبهم در کنترل آماري فرايندطراحي شده براي کارخانجات توليدي است.

همانطور که در بند 2-10 بيان شد يکي از مشکلات اصلي سيستم­هاي موجود کنترل آماري فراينددر صنايع توليدي تعداد زياد پارامتر­هايي است که بايستي به صورت مداوم کنترل شوند و اين امر مستلزم صرف هزينه و زمان زيادي است. از طرف ديگر وجود تعداد زياد کنترل­ها باعث مي­شود که مسئولين کيفيت نتوانند به راحتي عامل اصلي بروز خطا در محصول نهايي را شناسايي کنند و اين مشکل در اکثر صنايع توليد دارو، صنايع شيميايي، صنايع نساجي، کاشي و سراميک و غيره به وفور ديده مي­شود.

دومين مشکل در اين صنايع تنظيمات اوليه براي محصولي است که قرار است توليد شود. هنگامي که محصولي براي اولين بار بر روي خط توليد مي­رود مسئولين توليد و کيفيت نمي­توانند تخمين مناسبي از هر يک از پارامتر­هاي کنترلي داشته باشند و نمي­توانند تعيين کنند که هر پارامتر بايد داراي چه وضعيتي باشد تا محصول نهايي با کيفيت مورد نظر حاصل شود. معمولاً به علت تعداد زياد پارامتر­هاي کنترلي و ناديده گرفتن اثرات متقابل آن­ها از روش­هاي آزمون و خطا استفاده مي­شود تا به تدريج و پس از صرف مدت زماني از توليد به وضعـيت مناسب هر يک از پارامتر­ها آگاه شوند. لذا صنايعي مشابه صنايع ذکر شده مخصوصاً صنايع توليد کاشي و سراميک نيازمند سيستمي هستند که با صرف هزينه کم بتواند اولاً کليه پارامتر­هاي کنترلي را کنترل نمايد و در ضمن بتواند مسئولين توليد را براي تنظيمات اوليه هر پارامتر کنترلي کمک نمايد.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.