زمان بندي توليد تخصيص منابع محدود در طول زمان براي انجام گروهي از فعاليت‏ها – دانلود پایان نامه ارشد رشته علوم اجتماعی

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

زمان بندي توليد تخصيص منابع محدود در طول زمان براي انجام گروهي از فعاليت‏ها

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

مرور ادبیات

تحقیق در زمینه مباحث زمان­بندی در اوایل دهه 50 میلادی شکل جدی­تر به خود گرفت و اولین مقاله­های علمی در این زمینه در اوایل این دهه به چاپ رسید. با این وجود، یکی از اولین مطالعات در زمینه زمان­بندی به سال­ها قبل و زمان جنگ جهانی اول باز میگردد. هنری لارنس گانت[1] یکی از پیشگامان مسائل زمان­بندی می­باشد که یک مهندس صنایع و از پیروان نظریه فردریک تیلور[2] در این زمینه بود. وی در زمان جنگ جهانی اول نمودار معروف خود که به نمودار گانت[3] معروف است را طراحی کرد ]2[.

تحقیق در زمینه مسائل زمان­بندی در طی 50 سال گذشته به شکل گسترده­تری دنبال شده است و به موضوعی با تارخچه تحقیقاتی غنی از قواعد و الگوریتم­های ساده و پیچیده نظیر قاعده جانسون[4]، قاعده زودترین موعد تحویل[5]، الگوریتم مور[6]، روش شاخه و حد[7]، روش برنامه ریزی پویا[8]، و بسیاری از روش های ابتکاری و فرا ابتکاری تبدیل شده است.

در دهه 60 میلادی در اغلب مقالات از تکنیک­های برنامه­ریزی پویا و یا مدل­سازی برنامه­ریزی عدد صحیح برای حل مسائل زمان­بندی و توالی­عملیات استفاده می­شده است. پس از انتشار مقاله ریچارد کارپ]4[ در اوایل دهه 70 میلادی در زمینه نظریه پیچیدگی، بسیاری از مطالعات انجام شده در این دهه، بروی سلسله مراتب پیچیدگی مسائل زمان­بندی متمرکز شد.

نتایج مطالعات حاکی از آن بود که طیف گسترده­ای از مسائل زمان­بندی دارای پیچیدگی ساختاری می­باشند و به همین دلیل الگوریتم­های دقیق قادر نخواهند بود تا در یک زمان محاسباتی قابل قبول جواب بهینه این مسائل را بیابند. ازین رو در سال­های بعد تلاش های جدی به منظور ایجاد و توسعه الگوریتم­های ابتکاری و فرا­ابتکاری صورت پذیرفت. یکی از اولین و در عین حال معروف ترین الگوریتم های فرا­ ابتکاری، الگوریتم ژنتیک می­باشد که اصول اولیه آن توسط هالند و همکاران در زمینه مدل­سازی فرایند سازگاری سیستم­های طبیعی در قالب سیستم­های مصنوعی ارائه شد و ایده اصلی آن مبتنی بر نظریه تکاملی داروین میباشد.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

زمان بندي توليد تخصيص منابع محدود در طول زمان براي انجام گروهي از فعاليت‏ها

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 زمان بندي توليد تخصيص منابع محدود در طول زمان براي انجام گروهي از فعاليت‏ها

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.