دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد : بررسي نقش تعهد سازماني برعملكرد كاركنان در شركتهاي بيمه استان گيلان»

دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  بررسي تأثیر تعهد سازماني برعملكرد كاركنان در شركتهاي بيمه استان گيلان»

تکه ای از متن پایان نامه :

به آن تعریف نمود. از طرف دیگر تعهد شغلی، نوعی حالت شناختی و احساس هویت روانی با یک شغل را می دهد. تعهد شغلی، اعتقاد در مورد شغل فرد می باشد و به مقداری که یک شغل می تواند نیازهای فعلی فرد را برآورده سازد، بستگی دارد. اشخاصی که شدیدا درگیر شغل هستند، شغل را به عنوان بخش مهمی از هویت شخصی شان در نظر می گیرند. به علاوه، افراد دارای وابستگی شغلی بالا، بیشتر علایق خود را وقف خویش می کنند (حاجی احمدی، 1382).

2-1-4) سطوح تعهد

به مقصود تحليل تأثیر تعهد در شركت ها مي توان تعهد را از نظر نتيجه در سه سطح(كم يا ضعيف، متوسط، زياد يا قوي) در مقوله فرد و يا شركت مورد توجه قرار داد و پيامد هاي آن را نام برد(شفيعي، 1392: 52-44).

2-1-4-1) تعهد كم يا ضعيف

سطوح پائين تعهد نه براي فرد مطلوب می باشد و نه براي سازمان در اين حالت فوايد حاصل از استمرار خدمات كاركنان از دست مي رود و سازمان ناچار به تحمل نيروي كار غير وفادار و ناشايست می باشد. در اين حالت معمولا كار به كندي پيش مي رود.

2-1-4-2) تعهد متوسط

در خصوص سطوح متوسط تعهد مي توان گفت كه به طور كلي فوايد آن بيشتر از معایب مي باشد.  در اين حالت نيروي كار ثابت تر و راضي تر می باشد. افراد قادرند خود را با موازين رفتاري تطبيق دهند، تحت چنين شرايطي ارتباط بين نيازهاي افراد و انتظارات سازمان درحال شكل گیری، در تعادل می باشد. در این شرایط احساس تعلق، امنیت، کامیابی، وفاداری، وظیفه شناسی، کسب هویت فردی افزایش مي یابد و تیم کارآفرین با احتمال ثبات بیشتری به کار ادامه خواهد داد.

 بررسي تأثیر تعهد سازماني برعملكرد كاركنان در شركتهاي بيمه استان گيلان»

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: مطالعه تأثیر تعهد سازمانی برعملکرد کارکنان در شرکتهای بیمه

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.