دانلود پایان نامه مهندسی صنایع : مدلسازی ریاضی و بهینه سازی مسأله زمان بندی جریان کارگاهی انعطاف پذیر در شرایط عدم قطعیت

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مدلسازی ریاضی و بهینه سازی مسأله زمان­بندی جریان کارگاهی انعطاف پذیر در شرایط عدم قطعیت

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

لامیری و همکاران (b 2008) یک مدل برنامه ریزی ریاضی برای زمان­بندی اتاق عمل ارائه کردند که در این مدل سه منبع اتاق عمل، حمل کننده های بیمار و تخت ریکاوری به عنوان گلوگاه های سیستم در نظر گرفته شده اند. هدف این مدل کمینه کردن هزینه اتاق عمل می باشد.

مارکوس و همکاران (2009) یک برنامه­ریزی چند روزه برای یک بیمارستان آموزشی با توجه به اطلاعات آن بیمارستان ارائه کردند. بیماران با توجه به آخرین زمان مجازشان برای عمل در چهار سطح اولویتی تقسیم شدند. در این برنامه تصمیمات به این شرح است که هر عمل جراحی در کدام اتاق عمل، کدام روز و کدام دوره زمانی انجام شود تا استفاده از اتاق های عمل به بیشترین مقدار خود برسد. مسأله مورد نظر به صورت برنامه ریزی ریاضی عدد صحیح فرمول بندی شده است.

کاردون و همکاران (2009) یک زمان بندی روزانه چندهدفه را با توجه به پیشنهاد و نیاز یک مرکز جراحی بیماران سرپایی در بلژیک ارائه کردند. در این مقاله بیماران به روزهای مختلف هفته تخصیص داده شده اند و فقط مرتب سازی آن­ باید انجام شود. در این مقاله از قبل معلوم است که کدام بیمار را کدام جراح عمل می کند و استراتژی مورد استفاده چند دوره ای می باشد اتاق عمل هر بیمار نیز در این زمان بندی تعیین می شود. زمان آغاز عمل جراحی هر بیمار به دو عامل حضور جراح در آن دوره زمانی و زمان آماده شدن نتایج آزمایشات محدود می باشد.

فی و همکاران (2010) یک مدل برنامه ریزی هفتگی را برای تعیین تاریخ جراحی بیماران ارائه داده اند که در این مقاله تابع هدف به صورت کمینه سازی زمان بیکاری اتاق عمل می باشد. یک مدل زمان بندی روزانه برای ترتیب دهی آن ها با هدف کمینه کردن زمان بیکاری اتاق عمل و اتاق بازیابی پرداخته است. در این تحقیق فرض شده است که جراح هر بیمار از قبل مشخص است و تمامی منابع مورد نیاز جراحی در دسترس هستند.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه مدلسازی ریاضی و بهینه سازی مسأله زمان بندی جریان کارگاهی انعطاف پذیر در شرایط عدم قطعیت

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه مدلسازی ریاضی و بهینه سازی مسأله زمان بندی جریان کارگاهی انعطاف پذیر در شرایط عدم قطعیت

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

مدلسازی ریاضی و بهینه سازی مسأله زمان بندی جریان کارگاهی انعطاف پذیر در شرایط عدم قطعیت

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.