دانلود پایان نامه : مدل سازی هم زمان سيستم های توليد سلولی پويا و قيمت فروش

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مدل سازی هم زمان سيستم های توليد سلولی پويا و قيمت فروش

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

جان هالند ]44[،  قالبي کلي براي تمام سيستم‌هاي قابل تطبيق ايجاد کرد و نشان داد چگونه مي‌توان فرآيند تکامل را براي سيستم‌هاي مصنوعي بکار برد. به طور کلي هر مساله قابل تطبيق مي‌تواند در قالب واژه‌هاي ژنتيک فرمول‌بندي شود. اگر فرمول‌بندي اين گونه مسايل بر اساس واژه‌هاي ژنتيک باشد، مي‌توانيم آنها را بوسيله الگوريتم‌هاي ژنتيک حل کنيم.

الگوريتم ژنتيک، الگوريتمي رياضي است که با استفاده از الگوهاي عملياتي دارويني در مورد تکثير بقاي احسن و بر اساس فرآيند طبيعي ژنتيک، مجموعه‌اي (جمعيتي) از اشيا منفرد رياضي (معمولا رشته‌هاي کارکتري با طول ثابت به عنوان رشته کروموزوم‌ها) با ميزان تطبيق خاصي را به جمعيت جديدي (براي مثال نسل بعد) تبديل مي‌کند.

الگوريتم ژنتيک در واقع تلاشي براي شبيه‌سازي برخي از خصوصيت‌هاي تکامل و تغييرات روي کروموزوم است که همواره در طبيعت صورت مي‌گيرد. به عبارت ديگر اين­ها الگوريتم‌هاي شديدا موازي هستند که سعي مي‌کنند با وراثت و جهش طي نسل‌هاي متوالي عملکرد مورد نظري را در افراد يک جمعيت ايجاد کنند. اين کار از طريق ايجاد يک جمعيت اوليه و فراهم آوردن شرايط تکامل در نسل‌هاي بعدي صورت مي‌گيرد.

اولين تئوري مربوط به تکامل در يک جمعيت توسط لامارک مطرح شد. طبق اين تئوري صفات اکتسابي موجودات زنده به نسل بعد منتقل مي‌شود. بنابر اين اگر موجودات بخواهند با طبيعت خود تطبيق پيدا کنند اين کار عملي خواهد بود. با توجه به تئوري داروين که قبلا به آن اشاره شد مي‌توان به نکات زير رسيد:

وراثت: موجود زنده شبيه خود را مي‌سازد و يا توليد مثل مي‌کند. از لحاظ رياضي يعني تجربه‌هاي قبلي حفظ مي‌شوند.

علل تصادف: در اين همانندسازي يکسري تصادف‌ها و خطاهايي رخ مي‌دهد و به لحاظ رياضي اطلاعات به سيستم يا دستگاه تزريق مي‌شود.

اصل انتخاب طبيعي: موجوداتي که شانس تطبيق بيشتري با طبيعت دارند بقاي بهتري دارند، يعني طبيعت شانس نابرابر براي بقا به موجودات مي‌دهد.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه مدل سازی هم زمان سيستم های توليد سلولی پويا و قيمت فروش

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه مدل سازی هم زمان سيستم های توليد سلولی پويا و قيمت فروش

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

مدل سازی هم زمان سيستم های توليد سلولی پويا و قيمت فروش

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.