دانلود پایان نامه رشته مهندسی صنایع ک امکان سنجی احداث استخر آب گرم معدنی مصنوعی مدل سازی شده با استفاده از برنامه ریزی خطی

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

امکان سنجی احداث استخر آب گرم معدنی مصنوعی مدل سازی شده با استفاده از برنامه ریزی خطی

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

نمونه مدل مسئله امتزاج

در این قسمت یک مدل برنامه ریزی خطی برای بدست آوردن مقدار بهینه زغال سنگ از نظر کیفی و کمی بیان شده است[1]. زغال سنگ با ویژگی­های متعددی از معدن های مختلفی در منطقه سیتومر در ترکیه استخراج می­شود و منبع تولید برق می­باشد. کیفیت زغال سنگ بسته به  لایه­های استخراج افقی و عمودی بسیار متغیر است و این مستلزم برنامه­ی ریزی دقیقی برای ترکیبات زغال سنگ در طول استخراج و انبارها می­باشد. که در غیر این صورت هزینه سنگینی برای نیروگاه­های تولید برق بدنبال خواهد داشت. ویژگی­های کیفی و ظرفیت­های تولید زغال سنگ در معدن­های مختلف متفاوت بوده و در محدودیت­های مسئله آورده شده است. نیروگاه برق دو گروه زغال سنگ که از لحاظ کیفی و کمی متفاوتند را برای تولید برق نیاز دارد، بنابراین دو مدل برنامه ریزی خطی در ادامه بیان گردیده که شرایط ترکیبی مورد نیاز نیروگاه برق را تامین کرده و همدیگرو تکمیل می­کنند. این مدل­ها با نرم­افزار LINDO حل شده است و جواب­های شدنی بهینه را بدست داده­اند.

منطقه اقتصادی سی­تومر در فاصله 20 کیلومتری از مرکز شهر کوتاهایا واقع شده است و زغال­سنگ مورد نیاز نیروگاه برق سی­تومر از آنجا استخراج می­شود. شکاف زغال­سنگ شامل دو لایه افقی می­شود که با A و B مشخص شده و در عمق و میزان ضخامت لایه ای با یکدیگر متفاوت­اند. و ضخامت آنها بین 10 تا 50 متر می­باشد. این شکاف­های لایه­ای در مناطق مختلف متفاوت بوده به طوریکه در سه منطقه سی­تومر، آسلانلی و آی­والی ضخامت متفاوتی دارند. لایه­ای که با A مشخص می­شود در قسمت بالایی قرار داشته و ضخامت آن در حدود بین 5 تا 25 متر است و لایه­ای که با B مشخص می­شود ضخامتی بین 2 تا 30 متر را داراست. این دو لایه به راحتی از یکدیگر قابل تشخیص نیستند. لایه A فقط در مناطق سی­تومر، آسلانی و آی­والی استخراج می­شوند و لایه B نیز به 3 دسته B1، B2 و B3 تقسیم می­شود که ظرفیت گرمایی متفاوتی دارند و لایه­های B1 و B2 که بالاتر قرار دارند دارای ظرفیت گرمایی بالاتری هستند اما لایه B3 کیفیت پایین­تری دارد.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه امکان سنجی احداث استخر آب گرم معدنی مصنوعی مدل سازی شده با استفاده از برنامه ریزی خطی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه امکان سنجی احداث استخر آب گرم معدنی مصنوعی مدل سازی شده با استفاده از برنامه ریزی خطی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

امکان سنجی احداث استخر آب گرم معدنی مصنوعی مدل سازی شده با استفاده از برنامه ریزی خطی

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.