دانلود پایان نامه رشته مهندسی صنایع : مساله مکان یابی چند تسهیله چند دوره ای در حضور یک مانع خطی با گذرگاه های ظرفیت بندی شده

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مساله مکان یابی چند تسهیله  چند دوره ای در حضور یک مانع خطی با گذرگاه های ظرفیت بندی شده

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

برنامه‌ريزي تسهيلات كه از مباحث مهم در مهندسي صنايع است دو بخش عمده مکان­یابی (جایابی) و طرا‌حي[1] را شامل مي‌شود كه مهم‌ترين بخش طراحي، استقرار يا جا‌نمايي[2] و بخش‌هاي ديگر آ‌ن، حمل ‌و نقل و طراحي ساختمان و تاسيسات منظور از تسهيلات، هر مجموعه، شامل كارخانه، دانشگاه، بيمارستان و غیره است.

در مکان­یابی، ما به برر‌سي محل قرار گرفتن يك وسيله براي رسيدن به اهداف مورد نظر مي‌پردازيم كه براي تعيين محل آن، معيار‌هاي مهمي موثرند‌‌‌‌‌‌‌‌؛ از جمله نزديكي به جاده‌ها‌ي اصلي، بازار مصرف، منابع تأمين مواد اوليه، دردسترس بودن نيروي انساني مورد نياز، شرايط محيطي، امكان توسعه، مقرارت وقوانين دولتي و…، و در طرح استقرار مي‌خواهيم نحوه قرار گرفتن اجزاي يك وسيله را بر‌اي رسيدن به بهترين بهره‌وري تعيين كنيم. روش‌هاي زيادي تاكنون براي حل اين‌گونه مسایل مطرح شده‌اند كه از آن جمله مي‌توان به برنامه‌ريزي رياضي، استفاده از تصميم‌گير‌ي‌هاي چند‌گانه ‌و غیره اشا‌ر‌ه كرد [1].

مراكز صنعتي و كارخانجات براي تعين مكان احداث كارخانه، استقرار تجهيزات و دپا‌رتمان­هاي خود در كارخانه، استقراردفاتر‌شان در سطح شهر، تعيين مراكز توزيع محصولات وغیره، با مسایل مکان­یابی گونا‌گوني در بخش‌هاي دولتي و خصوصي، اعم از صنعتي و غير­صنعتي مواجه می­شوند. در بخش‌ دولتي، تعيين مكان مراكز خدماتي، نظير ايستگاه‌هاي پليس­راه، اورژانس، بيمارستان‌ها، ايستگاه‌هاي آتش‌نشاني و غیره نياز به اتخاذ چنين تصميماتي دارد. لذا تصميم‌گيري در مورد مكان‌يابي تسهيلات عمدتاً از تصميم‌گيري‌هاي بلند­مدت و استراتژيك شركت‌هاي بزرگ خصوصي و دولتی است و هزينه‌هاي بالاي مربوط به جايايي و استقر‌ار و راه اندازي تسهيلات، پروژه‌هاي مكان‌يابي را به سرمايه‌گذاري‌هاي بلند مدت تبديل كرده است. لذا موفقيت يا شكست مراكز تسهيلاتي در هر كدام از بخش‌هاي دولتي و خصوصي، بستگي كامل به مكان‌هاي انتخابي براي‌آن‌ها دارد. بدين ترتيب، اهميت مساله مكان‌يابي واستقرار تسهيلات و ضرورت پرداختن بدان بر همگان روشن است [1].

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه مساله مکان یابی چند تسهیله چند دوره ای در حضور یک مانع خطی با گذرگاه های ظرفیت بندی شده

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه مساله مکان یابی چند تسهیله چند دوره ای در حضور یک مانع خطی با گذرگاه های ظرفیت بندی شده

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

مساله مکان یابی چند تسهیله  چند دوره ای در حضور یک مانع خطی با گذرگاه های ظرفیت بندی شده

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.