دانلود پایان نامه رشته مهندسی صنایع : ارائه مدل چند هدفه زنجیره تأمین با مصالحه ارزیابی هزینه و کیفیت محصولات تولیدی

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

ارائه مدل چند هدفه زنجیره تأمین با مصالحه ارزیابی هزینه و کیفیت محصولات تولیدی

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

دلائل علاقه وتوجه به مفهوم مدیریت زنجیره تأمین

مدیریت زنجیره تأمین به دلائل متعددی به موضوع مورد توجه در دهه اخیر تبدیل شده است]2[ :

  • تعداد بسیار کمی از شرکتها هستند که دارای سازمان عمودی می باشند.شرکتها تخصصی تر شده اند و به جای آنکه خود، تأمین کننده منابع خویش باشند بیشتر به دنبال تأمین کنندگانی هستند که بتوانند مواد اولیه با کیفیت بالا و قیمت پایین در اختیار آنها قرار دهند.
  • رقابت در سطوح ملی وبین المللی بسیار شدت یافته است. مشتری برای خواسته های خود انتخابها و منابع متعددی دارد.به همین دلیل برای تولید کننده قرار دادن محصول نهایی در شبکه توزیع به ترتیبی که با کمترین قیمت وبهترین نحو دردسترس مشتری باشد، امری حیاتی محسوب می شود.در گذشته شرکتها برای حل این مشکل، انبارهای متعددی در نقاط مختلف زنجیره تدارک می دیدند، در حالیکه طبیعت پویای بازار امروز، این عمل را به حرکتی غیر اقتصادی وبا ریسک بالا مبدل می کند، زیرا که عادات خرید مشتریان دائما درحال تغییر است ورقبا درحال حذف محصولات قبلی وارائه محصولات جدید هستندوتغییر سفارشات باعث خواهد شد که شرکت همواره دارای انبارهایی مملو از محصولات از رده خارج شده باشد، ضمنا هزینه ی بالای نگهداری کالا در انبار باعث می شود که قیمت نهایی محصول بالا رود.
  • شرکتها دریافتندکه با حداکثر رساندن عملکرد یک بخش ممکن است تأثیر چندانی بر عملکرد کل مجموعه نداشته باشد.مثلا اگر در بخش خرید بتوان یک کالا را به قیمت کمتری تهیه نمود، ممکن است به خاطر ایجاد نواقص در سایر بخشهای تولیدی،هزینه تولید محصول نهایی را بالا ببرد.لذا ضرورت دارد در هنگام تصمیم گیری برای یک بخش، اثر آن تصمیم، درکل مجموعه زنجیره تأمین موردتوجه قرار بگیرد.
  • به دلائل فوق، استفاده از سیستم مدیریت حرفه ای زنجیره تأمین برای بیشتر شرکتها، امری حیاتی گشته است. آقای رالف درایر[1] نائب رئیس سرویس خدمات عرضه ی محصولات در شرکت پی اند جی[2] گفته است: “پیروز شدن در بازارهای دهه90 به روابط وروشهای کاملا متفاوتی نیاز داردوبرندگان نهایی کسانی هستند که ارتباطات درونی سیستمهای تجاری، از تأمین کننده تا خرده فروشی را می فهمندوبا همکاری با هم از موقعیتها بهره برداری می کنند تا بتوانند بهترین خدمات و سرویس را به مشتری ارائه دهند.”

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه ارائه مدل چند هدفه زنجیره تأمین با مصالحه ارزیابی هزینه و کیفیت محصولات تولیدی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه ارائه مدل چند هدفه زنجیره تأمین با مصالحه ارزیابی هزینه و کیفیت محصولات تولیدی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

ارائه مدل چند هدفه زنجیره تأمین با مصالحه ارزیابی هزینه و کیفیت محصولات تولیدی

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.