دانلود پایان نامه رشته الهیات- فقه و فلسفه : جایگاه قدرت نرم در اندیشه ی سیاسی امام علی علیه السلام

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 جایگاه قدرت نرم در اندیشه ی سیاسی امام علی علیه السلام

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

متن کامل در سایت امید فایل 

گذر قدرت از وجه سخت افزاری به نرم افزاری

در اروپا از سال 1648 و به استناد دریافت­های ماکیاول دریافته شد که واحد خاصی برای تأمین امنیت باید ایجاد شود. ماکیاول تأسیس آن را به­عهده­ی شهریار گذاشت بدون آن­که نامی برای آن حک کند. هابز وظیفه­ی نام­گذاری و تعیین تکلیف در این خصوص را به­عهده گرفت. وی ضمن تأکید بر یافته­ی ماکیاول مبنی بر این­که کارکرد دولت تأمین امنیت از طریق قدرت است، نام آن­را لویاتان گذاشت، تا تجلی قدرت باشد(سیف­زاده،1385،ص159).

به مقتضای قراردادهای اجتماعی لاک، روسو، منتسکیو، و …، سیطره­ی لویاتانی دولت بر زندگی انسانی فروهشته شد. زمان­های بسیار سپری شد تا زمینه برای نوعی قرارداد اجتماعی هر چند نابرابر از طریق جامعه­ی ملل و سازمان ملل در صحنه­ی خارجی فراهم شود(همان،ص195).

با شروع جنگ جهانی اول، تقریباً کل سرزمین­های مورد ادعای استعمارگران، تسخیر شده و مقاومت­های نظامی مردم بومی در هم شکسته شده بود. در سال 1914 حدود 85 درصد کل سطح کره­ی زمین زیر سلطه­ی استعمارگران قرار داشت. کنترل اقتصادی، سیاسی، و یا ایجاد دولت­های استعماری سراسر جهان را فرا گرفته بود. در این دوره علاوه بر حاکمیت مستقیم بر مستعمرات، سایر ابزار سلطه به صورت ایجاد حوزه­های نفوذ، و قراردادهای تجاری دارای امتیازات ویژه به­کار گرفته شد. در این میان تحمیل خواست استعمارگران از طریق اعمال قراردادهای مقید کننده­ی تجاری و سیاسی به دولت­های دریافت کننده­ی وام نیز شدت گرفت(الهی،1383،ص22).

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

جایگاه قدرت نرم در اندیشه ی سیاسی امام علی علیه السلام

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.