دانلود پایان نامه درباره: شیعیان جمهوری آذربایجان

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسی وضعیت سیاسی– اجتماعی  شیعیان جمهوری آذربایجان

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

گروههای قومی

متن کامل در سایت امید فایل 

همانطوریکه که در بحث جمعیت ادیان مشکل انتشار آمار دقیق وجود داشت، در اخذ جمعیت اقوام نیز کمبود اطلاعات و اخبار رسمی وجود دارد و یا به عبارت دیگر از انتشار آمار اقوام خودداری می گردد. در جدولی که در صفحه بعد  ارائه می گردد، گروههای قومی از سال 1989 تا  1999، بصورت مجزا معرفی می گردد.این آمار بعد از استقلال دچار تغییر و تحولات بسیاری شده است که به شرح ذیل یادآور می گردد:

1- آذریها از منطقه خود مختار قره باغ اخراج و ارامنه بسیاری از ارمنستان و سایر نقاط دنیا در این منطقه و شهرهای اطراف آن که بیش از 20 ٪ خاک کشور را تشکیل می دهد، ساکن شده اند. تا بحال آمار درستی در این منطقه منتشر نشده است .

2- جمعیت تالش ها بدلیل حساسیتهای سیاسی مطرح نمی شود. در سال 1991 منطقه تالش و مغان به رهبری علی اکرام همت اف اعلام استقلال نمود و برای خود مجلس و دولت مستقل تشکیل داد اما خیلی زود از هم پاشید و رهبران آن فراری و یا محبوس گشتند. طبق آخرین آمار و برآوردهای موجود و سرشماری 1989 ، حدود 1 میلیون نفر تالشی در جمهوری آذربایجان زندگی می کنند که 300 هزار نفر در منطقه باکو و اطراف آن ، 69 هزار نفر در آستارا ، 40 هزار نفر در یاردیملی ، 144 هزار نفر در ماسالی ، 54 هزار نفر در لریک ، 164 هزار نفر در لنکران ، 61 هزار نفر در بیله سوار و 133 هزار نفر در شهر جلیل آباد ساکن هستند . اکثریت قریب به اتفاق تالشها شیعه می باشند. در جدول فوق آماری از تالشیهای این کشور که بیش از10 ٪ جمعیت این کشور را تشکیل می دهند ، مطلبی بیان نشده است.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

 بررسی وضعیت سیاسی– اجتماعی  شیعیان جمهوری آذربایجان

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.