دانلود پایان نامه : بررسي نقش تعهد سازماني برعملكرد كاركنان در شركتهاي بيمه استان گيلان»

دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  بررسي تأثیر تعهد سازماني برعملكرد كاركنان در شركتهاي بيمه استان گيلان»

تکه ای از متن پایان نامه :

 

تمایل به انجام مستمر مجموعه فعالیتهایی می باشد که بخاطر ذخیره شدن اندوخته ها و سرمایه گذاری های پیشین بوده که با ترک سازمان این اندوخته ها از بین می رود( عموزاد، موسوي، مدني، 1390: 81-55).

تعهد سازماني رفتارهاي افراد را تحت تأثير قرارمي دهد. هيچ سازماني نمي تواند بدون تعهد و کوشش كاركنان موفق گردد. كاركناني كه داراي تعهد و پايبندي هستند نظم بيشتري در كار خود دارند و مدت بيشتري درسازمان مي مانند و كار مي كنند(یعقوبی و همکاران، 1388: 32-25). تعهد سازمانی یک متغیر مهم در درک رفتار کارکنان می باشد که با تاثیر بر عملکرد کارکنان باعث افزایش بهره وری، بهبود ارائه خدمات و افزایش کیفیت آن می گردد. محققان تعهد سازمانی را به عنوان یک متغیر مهم در فهم رفتار کارکنان می دانند بر این اساس، تعهد سازمانی اثرات بالقوه و جدی بر عملکرد سازمان دارد و به همین دلیل معتقد می باشد و بيان مي دارد.« فرد متعهد کسی می باشد که به عهد و پیمان خود وفادار باشد و برای اهداف آن کوشش نماید» کانتر[1] تعهد را تمایل افراد به در اختیار گذاشتن انرژی و وفاداری خویش به نظام اجتماعی         می داند(باقري و تولايي،1389: 96-73).تعهد واژه ای می باشد كه از دیدگاههای گوناگون تعاریف زیادی برای آن ارائه شده می باشد. مفاهیم متعددی مانند وجدان، اخلاق كاری، رغبت و مسئولیت پذیری، هرچند تفاوت های مفهومی دارند، اما معادل تعهد به کار می روند.”تعهد یکی از عناصر محوری هر گونه اجتماع kanter-[1]

 بررسي تأثیر تعهد سازماني برعملكرد كاركنان در شركتهاي بيمه استان گيلان»

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: مطالعه تأثیر تعهد سازمانی برعملکرد کارکنان در شرکتهای بیمه

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.