دانلود پایان نامه با موضوع : مدل Fast در زنجیره تأمین

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

خلق ارزش در زنجیره تأمین با استفاده از مدل Fast

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

شايد ادعاي اين موضوع که براي شناخت زنجیره‌ی تأمین بايستي نقاط فيزيکي و موقعيت اعضاي زنجیره‌ی تأمین (شامل تأمین کنندگان، توليد کنندگان، انبار ها و مراکز توزيع و توزيع کنندگان) و هم چنين مسير و جريان اطلاعات به عنوان فرآيندي رو به عقب که باعث تحول و حرکت جريان مواد مي شود و هم چنين ساختار سازماني و مديريتي زنجیره‌ی تأمین را شناخت، دور از حقيقت نباشد. مجموعه ي اين فعاليت ها اين توانايي را در اختيار ما قرار مي دهد که زنجیره‌ی تأمین را ترسيم کرده و به راحتي مسير جريان مواد را تعيين نماييم. مسير جريان مواد بيان گر مکان هاي تأمین، مسير هاي حمل و نقل مواد به انبار هاي مواد اوليه کارخانه (سازنده) و هم چنين کانال توزيع و در نهايت مکان انبار هاي نهايي، مراکز توزيع و مشتريان است. از طرف ديگر جريان اطلاعات از مشتري در قالب سفارش خريد به صورت نوع و تعداد کالاهاي درخواستي، زمان تحويل مورد نظر و ساير پارامتر هاي کيفي که مشتري تعيين مي کند، شروع شده، به طوري که بر سياست ها و استراتژي هاي توليد و هم چنين مديريت آن اثر مي گذارد و اثر نهايي آن بر تأمین‌کننده و توليد کننده وارد مي شود.

فعاليت مهم ديگري که بايد در مرحله ي آناليز وضعيت موجود صورت بگيرد، شناخت اهداف عملياتي سازمان يا سطح سرويس دهي مطلوب به مشتري است.

جالب توجه اين که هزينه ي عملياتي و در بعضي اوقات استراتژيکي سازمان رابطه اي مستقيم و جدانشدنی با سطح سرويس دهي به مشتري دارد. به عبارتي هرچه سرويس دهي به مشتري بالاتر تعريف شود سازمان بايستي براي رسيدن به اين سطح، هزينه هاي بيشتري را متقبل شود، ولي جالب توجه است که بدانيد اگر سياست هاي موجود با برنامه و مطالعه، طراحي و تدوين شده باشند، قطعاً اين سرمايه گذاري ها براي رسيدن به سطح سرويس دهي مطلوب به مشتري منجر به داشتن يک مشتري راضي خواهد شد، به طوري که مشتري به عنوان خريدار هميشگي باقي خواهد ماند و اين حداقل معنايي که مي تواند داشته باشد اين است که بقاي سازمان قطعي خواهد شد.

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

خلق ارزش در زنجیره تأمین با استفاده از مدل Fast

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 خلق ارزش در زنجیره تأمین با استفاده از مدل Fast

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.