دانلود پایان نامه با موضوع : تصادفات جاده اي

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

بررسي تلفات ناشي از تصادفات جاده­اي استان مازندران در سال 1392

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

– آموزش رفتار رانندگان

نياز به استفاده از خودرو در عرصه­های مختلف زندگی انسان در حال افزايش است. افزايش عرضه و پيامد آن تصادفات جاده­اي را به دنبال مي­آورد. آسيب‌هاي ناشي از كاهش تصادفات جاده­اي به دليل عدم آگاهي، آموزش ناكافي و رفتار رانندگان است. با توجه به اينكه رفتارهاي نامناسب، ناهنجار و غير اجتماعي از مهم­ترين علت­هاي كاهش تصادفات جاده­اي مي­باشد. بنابراين بررسي رفتار رانندگان و يافتن روش­هاي اصلاح آن از جمله عوامل موثر در بهبود عملكرد و كاهش شمار تصادفات مي­باشد.

يكي از علت­هاي عمده رفتار نا مناسب رانندگي در ايران نبود آموزش كافي است كه اصلاح و تغييرآن نيازمند آموزش و روشن ساختن موارد و مصاديق رفتارهاي درست رانندگي است. بدون شك آموزش نقش موثري در كاهش تصادفات جاده­اي داشته و ايجاد و نهادينه نمودن آن، موجب بهبود رفتار رانندگان مي­شود. از اين رو آموزش­های موثر يکی از تکيه گاه­های اصلی برای كاهش تصادفات جاده­اي است.

در عصر حاضر يکی از اقدامات اصلی برای كاهش تصادفات جاده­اي تکيه بر آموزش و فرهنگ سازی است. آموزش منجر به توسعه آگاهی و ويژگي­های شخصيتی رانندگان مي­شود. آموزش سبب چگونگی توسعه انديشه و کنار آمدن و پذيرش و تسليم با واقعيت های رانندگي مي­شود. بديهي است ﻫﺮ ﻗﺪﺭ روش­ها ﻭ ﻓﻨﻮﻥ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﻣﺘﻨﻮﻉ ﻭ ﻣﺘﻌﺪﺩ ﺑﺎﺷﺪ ﺩﺭ رانندگان  ﺑﻴﺸﺘﺮﻱ ﻣﻮﺛﺮ ﻭﺍﻗﻊ ﻣﻲﺷﻮد.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

بررسي تلفات ناشي از تصادفات جاده هاي استان مازندران در سال 1392

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

بررسي تلفات ناشي از تصادفات جاده ه­اي استان مازندران در سال 1392

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.