دانلود پایان نامه با موضوع : تحلیل اقتصادی کشاورزی برنج

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

تجزیه و تحلیل اقتصادی کشاورزی برنج در استان مازندران و راهکارهایی در جهت دستیابی به حداکثر سودآوری

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

  • مصرف کود شیمیایی، سم و سمپاشی درخزانه: مقدار 12 تا 15 کیلوگرم ازکودهای اوره و 10 کیلوگرم کود سوپرفسفات تریپل و کلرور پتاسیم در 100 مترمربع خزانه مصرف می‌گردد. تمامی کودهای فسفره و پتاسه به همراه 5 الی 10 کیلوگرم کود اوره باید قبل از آخرین مرحله آماده کردن خزانه به زمین داده شده و با خاک مخلوط شود و بقیه اوره به عنوان کود سرک بین 15 تا 20 روز پس از بذر پاشی بطور یکنواخت در بستر خزانه استفاده شود، که این مقدار کود نیز با توجه به ارقام آن تغییر می‌کند.
  • مقدار بذر: مقدار بذر مصرفی که با توجه به نوع و ارقام برنج و مکان آن متفاوت می‌باشد. مقدار تخم بذر مصرفی در هر خزانه ژاپنی 8 تا 10 کیلوگرم نیاز می باشد که از شلتوک برداشت شده در سال گذشته انتخاب می‌شود.
  • آماده سازی بذر (ضدعفونی و خیساندن): آماده سازی بذر شامل سبک و سنگین کردن، ضدعفونی، نگهداری درگرمخانه، هوادهی و آب پاشی می‌باشد. برای سبک و سنگین کردن از محلول آب و نمک به غلظت 15% (3کیلوگرم در 18 لیتر آب) استفاده می کنند که بذور سالم در روی محلول و بذور سنگین و سالم در ته ظرف می‌مانند و بذور سالم را بلافاصله با آب معمولی چندین بار شستشو می‌دهند و برای ضدعفونی بذور نیز آن را در آب ولرم و محلول قارچ کش به مدت 24 تا 48 ساعت قرار می‌دهند. بذرهای ضدعفونی شده را باید بدون شستشو جوانه دارکرد. برای جوانه دار کردن بذور آنها را به مدت 4–3 روز درگوشه‌ای از زمین روی آسفالت ریخته و روی آن گونی قرار داده و سپس روی گونی را با علف هرزی به نام پِلهُم می‌پوشانند تاگرمای لازم برای جوانه زنی بذر، تولید و حفظ شود. مکانی که به این ترتیب آماده شد را اصطلاحاً گرمخانهِ می‌گویند. در مناطقی که پِلهُم وجود ندارد می‌توان از علف‌های هرز پهن برگ دیگر استفاده کرد.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

تجزیه و تحلیل اقتصادی کشاورزی برنج در استان مازندران و راهکارهایی در جهت دستیابی به حداکثر سودآوری

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

تجزیه و تحلیل اقتصادی کشاورزی برنج در استان مازندران و راهکارهایی در جهت دستیابی به حداکثر سودآوری

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.