دانلود پایان نامه الهیات- فقه و فلسفه :مبانی کلامی مشروعیت حکومت دینی

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 مبانی کلامی مشروعیت حکومت دینی

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

حكومت ديني، نظريه سياسي است كه به لزوم پذيرش مرجعيت دين در عرصه‌هاي مختلف اقتصادي، سياسي و ديگر روابط اجتماعي باور دارد و مي‌كوشد در عرصه‌هاي مختلف تنظيم روابط اجتماعي و تدابير حكومتي به سخن و روش دين گوش فرا دهد؛ زيرا فلسفه و اساس تشكيل حكومت ديني، چيزي جز اجرا كردن و تطبيق دين بر انحاي روابط اجتماعي نيست.

متن کامل در سایت امید فایل 

اما سکولارها[1] بر این نکته اصرار می‌ورزند که دين و شریعت در بستر اجتماع با مشکل تطبیق مواجه است و نمی‌توان فقه و شریعت را در سطح جامعه پیاده کرد. استدلال آنان این است که روابط و مناسبات اجتماعی، خصلتی متغیرو سیّال دارند؛ برای اینکه سطح و نوع روابط و مناسبات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی به خاطر رشد و غنای علم و تجربه دانش بشری متحول می‌شود. اما دین به اقتضاي طبيعت ذاتي‌اش، قوانيني تغييرناپذيرو محتوايي ثابت دارد. زيرا دين در مقطع خاص از تاريخ ظهور كرد و چنين نيست كه همگام با تحولات اجتماعي، دنیوي پا به عرصه نهد.

پس امر ثابت، قابل انطباق با امر متغير نيست و دين ثابت نمي­تواند تنظيم­گر روابط براي همه مكان­ها وزمان­ها باشد. نتيجه مستقيم عدم امكان تطبيق شريعت آن است كه ضرورت تشكيل دولت ديني و لزوم مرجعيت ديني در امور سياسي و اجتماعي منتفي مي‌شود.[2]

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

مبانی کلامی مشروعیت حکومت دینی

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.