دانلود پایان نامه الهیات- فقه و فلسفه : بررسی تطبیقی نظریه تکثرگرایی سروش و وحدت متعالی ادیان نصر

متن کامل در سایت امید فایل 

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسی تطبیقی نظریه تکثرگرایی سروش و وحدت متعالی ادیان نصر

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

پرسپکتیویسم نیچه (Nietzsche Perspectivism)

توصیف سرگذشت تاریخی هویت علم جدید و علم دینی را به نحوی می‌توان هم در دنیای غرب و هم در جهان اسلام پیگیری کرد، با این تفاوت که در غرب با ظهور چالش‌ها و بحران‌های تجدد و علوم غربی، اندیشمندان آن دیار در نیمه دوم قرن بیستم با شوریدن علیه «پوزیتیویسم» و اعتقاد به مشروط‌شدن علوم به فضای فرهنگی و علمی و تاثیر هویت شخصی عالم بر علم، توانستند جهت‌داری علوم و گرانباربودن آن را از ارزش‌ها اثبات کنند.

به ویژه چنین جریانی را می‌توان در حلقه «فرانکفورت» و جریان‌های «پست‌مدرن» همچون «لیوتار»، «نیچه»، «هایدگر» و… مشاهده کرد که بر منظرگرایی تصریح دارند.
امروزه رسمیت‌دادن به اختلاف منظرها را شیوه‌ای معرفتی به نام «پرسپکتیویسم» می‌نامند. پرسپکتیویسم شیوه مسلط معرفت‌شناختی در اندیشه معاصر است که در مقام نظر و اندیشه، جانشین روش «پوزیتیویسم» شده است. پرسپکتیویسم نگرشی است که تصریح دارد هرگونه معرفتی اساساً به یک منظر و چشم‌انداز خاصّی متکی است و هرگونه ادعای شناخت و معرفتی در درون چارچوبی است که منابع مفهومی آن را مهیا کرده و به واسطه آن، جهان را توصیف و تبیین می‌کند.

اما این فریدریش نیچه (Friedrich Nietzsche) بود که از پرسپکتیویسم فضیلت ساخت. «ابر انسان او کسی است که می‌داند علیه چیزی‌بودن یا طرفدار نظری‌بودن به چشم‌اندازها و زاویه‌های دید برمی‌گردد و او باید خود را بر فراز آن ها بنشاند».[1]

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

بررسی تطبیقی نظریه تکثرگرایی سروش و وحدت متعالی ادیان نصر

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.