دانلود پایان نامه ارشد علوم اجتماعی : زمان بندي توليد تخصيص منابع محدود در طول زمان براي انجام گروهي از فعاليت‏ها

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

زمان بندي توليد تخصيص منابع محدود در طول زمان براي انجام گروهي از فعاليت‏ها

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

زمان­بندی ماشین­های موازی نامرتبط با هدف حداقل سازی  یکی از موضوعات مورد توجه در تحقیقات بوده است. گلس و همکاران ]11[ مساله  را بررسی نمودند و از سه الگوریتم فرا ابتکاری ژنتیک، شبیه­سازی تبریید و جستجوی ممنوع به منظور یافتن تخصیص بهینه کارها به ماشین­ها و توالی بین کارها روی هر ماشین استفاده نمودند و در نهایت الگوریتم ها را از نظر کیفیت تولید جواب مورد مقایسه قرار دادند. سریواستاوا ]12[ مساله مشابهی را مورد بررسی قرار داد و برای حل آن از الگوریتم جستجوی ممنوع استفاده نمود و ادعا نمود الگوریتم مورد نظر قادر است برای مسائلی در مقیاس­های کاربردی، جواب­های با کیفیت خوب در یک مدت زمان قابل قبول محاسبه نماید.

قیرادی و پاتز ]13[ برای حل مساله  از یک روش ابتکاری استفاده نمودند و نشان دادند که الگوریتم ابتکاری مورد استفاده آنها قادر است برای مسائل با اندازه بزرگ (بیش از 50 ماشین و بیش از 1000 کار) نتایج خوبی بدست آورد. هاروویتز و ساهنی ]14[ از رویکرد برنامه ریزی پویا برای مساله زمان­بندی دو ماشین موازی نامرتبط با هدف کمینه­سازی زمان تکمیل کارها استفاده نمودند. لانکیا ]15[ مساله زمان­بندی دو ماشین موازی نامرتبط را با فرض اینکه تمام کارها در لحظه صفر دردسترس نیستند را با هدف حداقل سازی  بررسی نمود و برای دستیابی به جواب بهینه از روش شاخه و حد بهره برد.

فانجول پیرو و روئیز ]16[ مساله زمان­بندی ماشین­های موازی نامرتبط  با هدف حداقل سازی  را با تکیه بر نظریه کاهش تعداد مسائل اصلی تخصیص کارها[2] به ماشین­ها مطالعه نموده و بر همین اساس چند روش فرا ابتکاری برای حل مساله ارائه نمودند. ایده اصلی این نظریه مبتنی بر در نظر گرفتن تنها تعدادی از بهترین تخصیص­های ممکن بجای تمام حالات ممکن از تخصیص کارها به ماشین­ها است که منجر به کوچک شدن فضای جواب و در نتیجه کاهش زمان محاسباتی الگوریتم­های حل می­شود. آنها به منظور اطمینان از کیفیت جواب­هایی که توسط الگوریتم پیشنهادی تولید شده، خروجی الگوریتم را با تعداد زیادی از مسائل موجود در ادبیات مقایسه کردند که مشخص شد نتایج بهتری از نتایج موجود بدست آوردند.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

زمان بندي توليد تخصيص منابع محدود در طول زمان براي انجام گروهي از فعاليت‏ها

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 زمان بندي توليد تخصيص منابع محدود در طول زمان براي انجام گروهي از فعاليت‏ها

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.