دانلود پایان نامه ارشد در مورد:حکومت دینی

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 مبانی کلامی مشروعیت حکومت دینی

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

«اندیشة توحیدی» از اساسی‌ترین و بنیادی‌ترین آموزه‌های دین مبین اسلام و دیگر ادیان الهی است. به­گونه‌ای که از منظر قرآن، شرک تنها گناه نابخشودنی می‌‌باشد:

]إِنَّ اللَّهَ لا يَغْفِرُ أَنْ يُشْرَكَ بِهِ وَ يَغْفِرُ ما دُونَ ذلِكَ لِمَنْ يَشاءُ وَ مَنْ يُشْرِكْ بِاللَّهِ فَقَدِ افْتَرى‏ إِثْماً عَظيماً[[1] خداوند شرك را نمى‏بخشد! و پايين‏تر از آن را براى هر كس(بخواهد و شايسته بداند) مى‏بخشد. و آن كسى كه براى خدا، شريكى قرار دهد، گناه بزرگى مرتكب شده است.

اهمیت مبحث توحید ازآنجاست که قرآن کریم، اساس و شالودة دعوت همه پیامبران الهی‰ و کتب آسمانی را مسأله توحید و یکتاپرستی معرفی می­کند تا همگان را به یکانه بودن خداوند آگاه ساخته و عبادت و خضوع را فقط برای خدای واحد، شایسته و جایز دانند: ]وَما أَرْسَلْنا مِنْ قَبْلِكَ مِنْ رَسُولٍ إِلاَّ نُوحي‏ إِلَيْهِ أَنَّهُ لا إِلهَ إِلاَّ أَنَا فَاعْبُدُونِ[[2] ما پيش از تو هيچ پيامبرى را نفرستاديم مگر اينكه به او وحى كرديم كه معبودى جز من نيست پس تنها مرا پرستش كنيد،  ]وَ سئَل مَن أَرسَلْنا مِنْ قَبْلِكَ مِن رُسُلِنا أَجَعَلْنا مِن دُونِ الرَّحْمنِ آلِهَةً يُعْبَدُون[[3] از رسولانى كه پيش از تو فرستاديم بپرس، آيا غير از خداوند رحمان معبودانى براى پرستش قرار داديم؟!

با دقت دراین آیات روشن می‌گردد که دعوت به توحید دغدغه­ای است که همه انبیاء الهی‰ برای بیداری فطرت الهی انسان­ها بر آن اتفاق نظر داشتند، و این خود نشان روشنی بر بینادی بودن اعتقاد به توحید در مکاتب آسمانی است.

متن کامل در سایت امید فایل 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

مبانی کلامی مشروعیت حکومت دینی

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.