دانلود پایان نامه ارشد : بررسي رابطه فرهنگ سازماني و پیاده سازی نظام مدیریت ‌دانش در ستاد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نداجا)

دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   بررسي ارتباط فرهنگ سازماني و پیاده سازی نظام مدیریت ‌دانش در   ستاد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نداجا)

تکه ای از متن پایان نامه :

بارون و والترز ارزش‌ها، سامانه‌ها و سياست‌ها، ساختار و فن‌آوري، راهبرد جينز، 2000
مك‌كنزي استراتژي،‌ ساختار سازماني، سامانه‌هاي رايج در سازمان، شيوه‌ي مديريت، مهارت كاركنان و هدف‌هاي حاكم مك‌كنزي، 2003
هافستد سه ارزش نياز به امنيت، تمركز بر كار و نياز به اقتدار و شش اقدام فرياند‌گرايي در برابر نتيجه‌گرايي، كارمندگرايي در برابر وظيفه‌گرايي، سازمان‌گرايي در برابر حرفه‌گرايي، سامانه‌ي باز در برابر سامانه‌ي بسته، كنترل كم در برابر كنترل شديد و هنجارگرايي در برابر اقدام‌گرايي هافستد، 1990

جدول(2-1-1)- نمونه‌هايي از عوامل و ابعاد شكل‌دهنده‌ي فرهنگ سازماني

  • خلاقيت يا نوآوري فردي: اين ويژگي به ميزان مسئوليت، آزادي و استقلالي كه افراد درون يك فرهنگ دارا هستند اشاره دارد. نوآوري به‌طورقطع به افراد بستگي دارد، افرادي كه در سازمان مي‌توانند بر خلاف رسم رايج فكر كنند و مخاطره‌پذير باشند. نوآوري هم‌چنين به فرهنگ و مديريتي بستگي دارد كه به آن‌ها اجازه مي‌دهد تا نوآوري خود را به منصه ظهور برسانند.
  • ريسك‌پذيري: ميزان آمادگي سازمان در روبرو شدن با برخي از خطرات و پاسخ به تغييرات در محيط كسب و كار، نسبت به رقباي خود مي‌باشد.
  • رهبري (هدايت و شفافيت): ميزاني كه سازمان هدف‌ها و عملكردهايي را كه انتظار مي‌رود انجام گردد مشخص مي‌نمايند.
  • يكپارچگي: يكپارچگي در سازمان به‌ميزان و درجه‌اي كه واحدهاي درون سازمان به روشي متناسب منسجم اقدام مي‌كنند اشاره دارد.
  • حمايت مديران: مقصود از حمايت مديران، ميزان و درجه‌اي می باشد كه واحدهاي درون سازمان به روشي متناسب و منسجم اقدام مي‌كنند، اشاره دارد.

كنترل: اين ويژگي نشان‌دهنده اين موضوع می باشد كه سازمان تا چه حدي براي سرپرستي و كنترل رفتار كاركنان به قوانين و مقررات و سرپرست مستقيم متوسل مي‌گردد. كنترل مرحله‌اي از مديريت

 بررسي ارتباط فرهنگ سازماني و پیاده سازی نظام مدیریت ‌دانش در ستاد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نداجا)

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه:مطالعه ارتباط فرهنگ سازمانی و پیاده سازی نظام مدیریت ‌دانش در ستاد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نداجا)

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.