دانلود پایان نامه ارشد الهیات- فقه و فلسفه : سیر تحول معنای -اراده- از کانت تا نیچه- با تاکید بر فیشته و شوپنها ور

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 سیر تحول معنای -اراده- از کانت تا نیچه- با تاکید بر فیشته و شوپنها ور 

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

توماس آکویناس (1274 تا 1227 م) در قرن سیزدهم ، نمایندۀ فرقۀ دومنیکنها بود . وی با مطالعۀ آثار ابن سینا و ارسطو نوشته هایی را در رد نظر آگوستین نوشت . وی بر این باور است که هم الهیاتِ مبتنیِ بر علم کلام ، و هم فلسفۀ مبتنی بر عقل ، ریشه در علم الهی داشته و می توان  از هر دو برای رسیدن به حقیقت بهره جست . وی معتقد بود کشف حقیقت امری آسان است ، اما این مشکلات اخلاقیِ انسان است که موجب عدم پذیرش حقیقت از طرف انسان می گردد .( ژیلسون ، 1385 ، ص 55 و 54 )

توماس با تأسی به ارسطو راه شناخت علمی را روش تجربه می داند و جهان را معلولِ  علل فوق طبیعی می داند که قوانین آنها با شهود بی واسطۀ عقلی قابل ادراکند . او با پذیرش اخلاق ارسطویی و آموزن حد وسط به اولویت عقل بر اراده معتقد است . اما بر این باور است که قدرت خداوند در قالب وحی به انسان کمک می کند تا انسان ارادۀ خویش را بر طبق ارادۀ خیر الهی موجب گرداند .

متن کامل در سایت امید فایل 

به این نحو توماس قوانین عقلی را از رفتار طبیعی انسان به عنوان یک موجود عقلانی نتیجه می گیرد . در فلسفه سیاسی او متاثر از آگوستین است ، با این تفاوت که کلیسا و دولت را در دو حوزۀ متفاوت صاحب قدرت می داند . دوگانگی عقل و وحی در نظر توماس در اینجا آشکار می گردد . از نظر او عملکرد دولت بر اساس اصول عقلی است و هدف آن تکامل بشر است ، اما صرف عقل و منطق برای رسیدن به این هدف کافی نیست ، بلکه دولت نیازمندِ اطاعت و فرمانبرداری از ارشاداتِ کلیسا است ، تا بتواند جامعه را به سعادت برساند . سعادت واقعی از نظر آکویناس در این دنیا به دست نمی آید و انسان تنها در آخرت می تواند به آن برسد . ( زیبا کلام ، 1378 ، ص 79 )

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

سیر تحول معنای -اراده- از کانت تا نیچه- با تاکید بر فیشته و شوپنها ور 

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.