جایگاه قدرت نرم در اندیشه ی سیاسی امام علی علیه السلام – پایان نامه الهیات- فقه و فلسفه

متن کامل در سایت امید فایل 

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 جایگاه قدرت نرم در اندیشه ی سیاسی امام علی علیه السلام

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

ارتقاء قدرت نرم در سیاست تعامل امام علی(علیه­السلام)

پس از وفات پیامبر(صلی­الله­علیه­وآله) مشکلات بسیاری بر دین نوپا هجوم آورد که غفلت از آن­ها   می­توانست اساس اسلام و جامعه­ی اسلامی را با خطر مواجه سازد. امام علی(علیه­السلام) در این برهه­ی حساس تاریخی بیشتر در تلاش بود تا وظیفه­ی الهی و انسانی خود را در قالب مشاوره و    همکاری­های گوناگون فکری برای حفظ دین و ثبات جامعه­ی اسلامی به انجام رساند(دانش، 1384،ص96).

ذی­حق بودن امیرالمؤمنین علی(علیه­السلام) در امر خلافت، موجبات انزوای سیاسی ایشان را در راستای حفظ انسجام حکومت اسلامی فراهم کرد. اما انزوای سیاسی در شرایط سازش با خلفا، اگرچه گامی در جهت حفظ وحدت اسلامی بود اما تحکیم پایه­های منشور اقتدار و قدرت اسلامی، طالب سیاست تعامل با خلفا بود. ذی­حق بودن شخصی در امتیازات کوتاه مدت سیاسی، شرایط   ذی­نفع بودن عمومی را در نیل به اهداف ثابت کشور فراهم نمی­کند. امیرالمؤمنین علی(علیه­السلام)     می­فرمایند:

پس از یاد خدا و درود! خداوند سبحان محمد(صلی­الله­علیه­وآله) را فرستاد تا بیم­دهنده­ی جهانیان، و گواه پیامبران پیش از خود باشد. آن­گاه که پیامبر(صلی­الله­علیه­وآله) به سوی خدا رفت، مسلمانان پس از وی در کار حکومت درگیر شدند. سوگند به خدا! نه در فکرم می­گذشت و نه در خاطرم می­آمد که عرب، خلافت را پس از رسول خدا(صلی­الله­علیه­وآله) از اهل بیت او بگرداند، یا مرا پس از وی از عهده­دار شدن حکومت بازدارند، تنها چیزی که نگرانم کرد شتافتن مردم به سوی فلان شخص بود که با او بیعت کردند.

 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

جایگاه قدرت نرم در اندیشه ی سیاسی امام علی علیه السلام

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.