بررسی اثربخشی آموزش های رسمی بر نرخ اشتغال مطالعه موردی آموزش های هنرستانی در آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز – پایان نامه مهندسی صنایع

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

بررسی اثربخشی آموزش های رسمی بر نرخ اشتغال مطالعه موردی آموزش های هنرستانی در آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

آموزش های فنی و حرفه ای و رشد و توسعه کشورها

برخورداری از آموزش های فنی و حرفه ای با سابقه زیاد و سرمایه گذاری در این زمینه از عوامل رشد اقتصادی و صنعتی پاره ای از کشورها به شمار می آید. گسترش آموزش های فنی و حرفه ای کشورها، باعث ازدیاد افراد متخصص گردیده و وضع اقتصادی و درآمد ملی آن کشورها را افزایش داده است. نمونه بارز این امر کشور آلمان است ]29[. این کشور با درک اهمیت و نقش آموزش های فنی و حرفه ای توسعه این آموزش ها را به عنوان اولویت نظام آموزشی خود قلمداد کرده و سرمایه گذاری در این زمینه، عاملی در جهت رشد اقتصادی و صنعتی این کشور محسوب می شود.

کشوری چون دانمارک قبل از اینکه بعنوان کشوری ثروتمند مطرح شود، کشوری فقیر بحساب می آمد و منابع درآمدی محدودی داشت. این کشور نیز با توسعه آموزش فنی و حرفه ای خود را در ردیف کشورهای ثروتمند در آورده است. در آمریکا نیز در بررسی های بعمل آمده، روشن شده است که درصد قابل توجهی از رشد اقتصادی در ارتباط با افزایش سطح فنی و حرفه ای بوده است ]29[.

کشور روسیه در زمینه آموزش های فنی و حرفه ای توفیق زیادی داشته است. در بررسی
نظام های آموزش فنی و حرفه ای ممالک صنعتی روشن شده است که در این کشورها به گسترش مدارس فنی و حرفه ای توجه زیادی شده است. حتی کشور انگلستان که انقلاب صنعتی در آنجا به وقوع پیوست و در  واقع تعداد زیادی از کشورهای صنعتی دیگر الگو و طرح های صنعتی خویش را از این کشور اقتباس کرده اند، مثل کشور روسیه در این زمینه موفقیت داشته باشد. لذا از آنجایی که مدارس فنی و حرفه ای در اقتصاد کشور روسیه، نقش اساسی را ایفا کرده اند، در کنگره حزب کمونیست در تصویب برنامه ده ساله توسعه آموزش و پرورش بر گسترش شبکه های وسیعی از این نوع مدارس تاکید ورزید ]29[. یکی دیگر از کشورها که در زمینه گسترش آموزش های فنی و حر فه ای موفقیت های چشمگیری داشته کشور ژاپن است. تحقیقات نشان داده که بخش اعظم رشد اقتصادی و فنی کشور ژاپن مرهون توسعه تعلیمات عمومی و فنی در آن می باشد. برای مثال در گزارش سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در سال 1956، تحت عنوان «پژوهشی در باره اقتصاد ژاپن» آمده است که رشد سریع اقتصادی و صنعتی ژاپن بین سال های1953 و1962 مرهون کیفیت بالای کار کارگران ماهر و تکنسین های دانش آموخته ای است که نظام تعلیماتی ژاپن آنان را تربیت نموده است ]29[.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

بررسی اثربخشی آموزش های رسمی بر نرخ اشتغال مطالعه موردی آموزش های هنرستانی در آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه بررسی اثربخشی آموزش های رسمی بر نرخ اشتغال مطالعه موردی آموزش های هنرستانی در آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

بررسی اثربخشی آموزش های رسمی بر نرخ اشتغال مطالعه موردی آموزش های هنرستانی در آموزش و پرورش ناحیه 3 تبریز

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.