بررسي رابطه بين عوامل سازماني ، مديريتي و ارتقاء بهره وري نيروي انساني – پایان نامه کارشناسی ارشد

دانلود پایان نامه

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   بررسي ارتباط بين عوامل سازماني ، مديريتي و ارتقاء بهره وري نيروي انساني

تکه ای از متن پایان نامه :

توصيف و تبيين عقايد و توجه ها و رفتار گروه هاي نمونه از مردم بکار گرفته مي گردد (سام آور، 1391: 24).

کاربردي می باشد از اين جهت که در شرکت صالح گچ سمنان  انجام و مورد بهره گیری آن ها قرار مي‌گيرد و راهکارهاي مناسب را براي بررسي عوامل موثر بر ارتقاء بهره وري نيروي انساني ارائه مي‌دهد.  توصيفي می باشد به اين دليل که متغيرها را دستکاري نمي کنيم و صرفا آن چیز که را که هست به توصيف و تشريح آن مي پردازيم .

پيمايشي می باشد به اين جهت که با تنظيم پرسشنامه از جامعه آماري اطلاعات کسب مي نمائيم .

3-3 جامعه آماري                              

جامعه آماري به مجموعه افراد، اشياء، و يا بطور کلي پديده هايي اطلاق مي گردد که محقق مي‌تواند نتايج مطالعه خود را به کليه آنها تعميم دهد آحاد جامعه آماري داراي ويژگي‌هاي مشترکي مي باشند که آنها را از ساير پديده هاي خارج از قلمرو جامعه آماري، مشخص مي‌سازد (بياتي، 1378: 167). و براي محققي که مي‌خواهد پارامترهاي جامعه را از آماره هاي نمونه تخمين بزند، اولين مساله تعيين جامعه مربوط می باشد (ايران نژاد، 1390 : 130).

مقصود از جامعه آماري كليه اعضاي حقيقي يا فرضي يا دسته‌اي از افراد، وقايع واشياء مي‌باشد. جامعه‌ آماري در اين پژوهش شامل کليه کارکنان شرکت صالح گچ سمنان در سال 1393 ، 110 نفر مي‌باشند .

3-4 نمونه آماري                                

نمونه برداري فرايند انتخاب كردن تعداد كافي از ميان اعضاي جامعة آماري می باشد، به طوري كه با مطالعه گروه نمونه و فهميدن خصوصيات يا ويژگي‌هاي آزمودني‌هاي گروه نمونه قادر خواهيم بود اين خصوصيات يا ويژگي‌ها را به اعضاي جامعة آماري تعميم دهيم. (سكاران،1381 :296).

 بررسي ارتباط بين عوامل سازماني ، مديريتي و ارتقاء بهره وري نيروي انساني

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد:مطالعه ارتباط بین عوامل سازمانی ، مدیریتی و ارتقاء بهره وری نیروی انسانی

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.