ارزيابي وانتخاب يکپارچه تامين کنندگان در دو لايه از زنجيره تامين و تعيين اندازه سفارش کالاها به آنان – پایان نامه مهندسی صنایع

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

ارزيابي وانتخاب يکپارچه تامين کنندگان در دو لايه از زنجيره تامين و تعيين اندازه سفارش کالاها به آنان

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

مدل سفارش همزمان چند محصول

همانطور که در بخش قبل بيان شد، مدل ارائه شده قصد دارد تا بهترين تامين‍کنندگان را در هر دو لايه به صورت يکپارچه انتخاب کند و هدف اين مدل طراحي يک شبکه تامين کالا است.

در دنياي واقعي اين مدل كمتر پياده مي‍شود و به ندرت اتفاق مي‍افتد كه شركت صنعتي مادر براي تامينn قطعه مورد نياز، از n تامين‍كننده متفاوت بهره‍ گيرد. همچنين موارد اندكي را ميتوان يافت كه مجموعه تامين‍كنندگان هر کدام از قطعات با يكديگر متفاوت باشند و در ميان آنها اشتراكاتي وجود نداشته باشد. بطوريكه در صنعت امروز ممكن است يك تامين‍كننده نياز شركت صنعتي مادر را به يك يا چند قطعه برآورده سازد. بنابراين، مدل ارائه شده در بخش اول بايد به نحوي توسعه يابد که امكان سفارش همزمان چند محصول به يک تامين‍کننده فراهم شود. همانطور که در شکل(3-2) ديده مي‍شود, ارتباط بين تمام تامين‍کنندگان لايه اول و خريدار و همچنين بين آنها با تمام تامين‍کنندگان سطح دوم برقرار است، ولي پس از حل مدل بهترين مسيرهاي ارتباطي و حجم کالاهايي که در اين مسيرها انتقال مي‍يابند در حالت بهينه به دست مي‍آيد, يعني علاوه بر يافتن بهترين تامين‍کنندگان در هر دو سطح ميزان کالاي اختصاص يافته به هر کدام نيز تعيين مي‍شود.

مدل ارائه شده در اين بخش يک مدل تک دوره‍اي است، به اين معني که براي يک دوره  مشخص تقاضاي قطعات مختلف براي سازمان معين شده است و با انتخاب بهترين تامين‍کنندگان سفارش بهينه نيز به دست مي‍آيد. همچنين دريافت محصولات به صورت يکباره انجام مي‍شود. تمام پارامترهاي آن به صورت قطعي است و تامين‍کنندگان لايه اول به ازاي خريد حجم‍هاي مختلف کالا, قيمتهاي متفاوتي ارائه مي‍کنند که اين تخفيف‍ها در مدل در نظر گرفته شده است. مهمترين ويژگي اين مدل چند محصولي بودن آن است که امکان سفارش ترکيبي از محصولات مختلف به صورت همزمان به تامين‍کنندگان را برآورده مي‍کند. شکل(3-2) تامين‍کنندگان هر دو لايه و محصولات آن‍ها را به صورت شماتيک نمايش مي‍دهد. 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه ارزيابي وانتخاب يکپارچه تامين کنندگان در دو لايه از زنجيره تامين و تعيين اندازه سفارش کالاها به آنان

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه ارزيابي وانتخاب يکپارچه تامين کنندگان در دو لايه از زنجيره تامين و تعيين اندازه سفارش کالاها به آنان

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

ارزيابي وانتخاب يکپارچه تامين کنندگان در دو لايه از زنجيره تامين و تعيين اندازه سفارش کالاها به آنان

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.