ارائه يك الگوریتم فراابتکاری برای مدل ترکیبی نیروی انسانی- مسیریابی وسایل حمل و نقل – دانلود پایان نامه ارشد مهندسی صنایع

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

ارائه يك الگوریتم فراابتکاری برای مدل ترکیبی نیروی انسانی- مسیریابی وسایل حمل و نقل

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

مقدمه

یکی از بنیادی‌ترین و مشهور‌ترین مسائل در زمینه حمل و نقل مسأله فروشنده دوره گرد (TSP) می­باشد.در مسأله فروشنده دوره گرد هدف یافتن یک دوره مسیر کامل (تور) [1]براي یک فروشنده دوره گرد است که در آن تمامی شهر‌ها (مشتریان) با کمترین هزینه ممکن ملاقات شوند و فروشنده از هر کدام تنها و تنها یکبار عبور نماید، و سپس این تور در‌‌ همان شهر اولیه که سفر از آنجا آغاز شده بود پایان یابد. نمایی از مسأله فروشنده دوره گرد در شکل (2-1) نشان داده شده است.

حال اگر همین مسأله را با چندین فروشنده در نظر بگیریم مسأله ما تبدیل به مسأله چندین فروشنده دوره گرد[2] (MTSP) خواهد شد که در واقع چند فروشنده از یک شهر حرکت کرده و پس از ملاقات چندین شهر دوباره به همان شهر اولیه باز می­گردند. در این حالت نیزهر کدام از شهرها باید فقط یکبار مورد ملاقات قرار گیرند. در شکل (2-2) نمایی از مسأله MTSP نشان داده می شود.

حال اگر پیچیدگی­های دنیای واقعی در نظر گرفته شود در عمل با مسائل گسترده­تری مواجه هستیم که از آن جمله می‌توان به مسائل مسیر­یابی وسایل حمل و نقل VRP  اشاره کنیم که در واقع تعمیم مسائل فروشنده دوره­گرد TSP و مسأله چندگانه فروشنده دوره گرد MTSP می­باشد با این تفاوت که در مساله مسیر­یابی وسایل حمل و نقل ما یک مبدأ مشخص داریم و برخلاف مسأله چندگانه فروشنده دوره گرد ظرفیت وسایل نقلیه بی نهایت نیست و همچنین در VRP مشتریان مشخص با میزان تقاضاي مشخصی وجود دارد. در اینگونه مسائل هدف این است که تقاضای تمامی مشتریان تأمین شود و هزینه کل مسیر شامل هزینه وسایل و حمل و نقل کمینه شود. بنابر این توضیحات مشخص می‌شود که بنیان مساله مسیریابی وسایل حمل و نقل بر TSP و بطور دقیق­تر بر MTSP استوار است. در شکل زیر نمایی از مسأله مسیریابی وسایل حمل و نقل نشان داده شده است. در این شکل q ها میزان تقاضاي مشتریان را نشان می دهد.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه ارائه يك الگوریتم فراابتکاری برای مدل ترکیبی نیروی انسانی- مسیریابی وسایل حمل و نقل

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه ارائه يك الگوریتم فراابتکاری برای مدل ترکیبی نیروی انسانی- مسیریابی وسایل حمل و نقل

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

ارائه يك الگوریتم فراابتکاری برای مدل ترکیبی نیروی انسانی- مسیریابی وسایل حمل و نقل

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.