یک مدل ریاضی برای ارتباط زنجیره تأمین یکپارچه و کیفیت محصول – دانلود پایان نامه ارشد مهندسی صنایع

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

یک مدل ریاضی برای ارتباط زنجیره تأمین یکپارچه و کیفیت محصول                        

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

یکپارچگی زنجیره تامین

یکپارچه سازی عامل بسیار مهمی در بهبود کارایی است. یک زنجیره تامین، یکپارچه است در صورتی که حلقه هایش در وهله اول، دارای یک ارتباط فیزیکی و اطلاعاتی مناسب بوده و در وهله دوم دارای جهت گیری همسویی باشند. این امر لزوما به معنای انتخاب استراتژی های یکسان و همگانی بین همه حلقه ها و یا ترکیب استراتژیک حلقه ها با هم نیست. بلکه منظور این است که تمام حلقه ها دارای استراتژی هایی با جهت یکسان، که همانا ایجاد ایجاد جلب رضایت  و ایجاد ارزش افزوده برای مشتری نهایی است، باشند.

اولین ابتکار و پیشگامی در زمینه یکپارچه سازی زنجیره تامین را می توان در سال 1992 جستجو کرد، هنگامی که 14 انجمن تجاری، گروهی را به نام «جنبش پاسخگویی موثر به مشتری[1] » به وجود آوردند. سه سال بعد پنج شرکت SAP , Benchmarklng  Partners , Warner-Lambert , Wal-Mart-Stores , Manaugistics روی پروژه «برنامه ریزی، پیش بینی و تدارک مشتری[2]» کار کردند. هدف این پروژه بهبود تجارت در فضای صحت پیش بینی، بهبود درصد موجودی راکد از موجودی کل در انبار (برای خرده فروشان و تولیدکنندگان ملحق شده) و هزینه ها بود. این پروژه تلاش کرد تا سازمان ها را (خرده فروشان  و تولیدکنندگان) در کنار هم قرار دهد تا از نظر برنامه ها شامل پیش فروش ها، تدارکات، تامین برنامه های حمل و نقل با هم یکسان عمل کنند.

مدیریت زنجیره تامین موفق، نیازمند مدیریت فعالیت های یکپارچه به جای مدیریت عملکردها به صورت جداگانه است.الیویرا[3] و بارت [4]اذعان کردند که دو مانع اصلی که در زمینه پیاده سازی یکپارچگی زنجیره تامین با آن مواجه شده اند، کمبود وضوح و مشاهده پذیری نیازها و تقاضاهای مشتری و کمبود ارتباطات هماهنگ و یکپارچه شامل فرایند تصمیم گیری مشترک بوده. یکپارچگی فاکتوری است که اگر برای بهبود آن اقدامی نکنیم، هیچ معیاری بهبود نخواهد یافت. نرخ یکپارچگی به ما کمک می کند تا توانایی لازم برای بهبود هر شاخص را پیدا کنیم. در حقیقت یکپارچگی بستری است برای هر نوع بهبود. یکپارچه سازی زنجیره تامین اصلا یکی کردن شرکای زنجیره (حلقه ها) را مدنظر ندارد، بلکه هدف، یکی کردن دیدگاه ها، اهداف و استراتژی ها است.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه یک مدل ریاضی برای ارتباط زنجیره تأمین یکپارچه و کیفیت محصول

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه یک مدل ریاضی برای ارتباط زنجیره تأمین یکپارچه و کیفیت محصول

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

یک مدل ریاضی برای ارتباط زنجیره تأمین یکپارچه و کیفیت محصول                        

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.