یک مدل تلفیقی ریاضی و تصمیم گیری چند معیاره برای مکان یابی ساختمان های دانشگاه – دانلود پایان نامه ارشد علوم اجتماعی

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

یک مدل تلفیقی ریاضی و تصمیم گیری چند معیاره برای مکان یابی ساختمان های دانشگاه

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

مقدمه

سابقه مسائل مرتبط با طرح ريزي واحد هاي صنعتي را بايد  به قدمت تجارت و توليد دانست، به موازات پيشرفت و توسعه سيستم­هاي توليدي و تجار ي، توجه بيشتري به بهره گيري از فضاها معطوف شده است .

سوال بسياري از مديران اين است كه ” چرا بايد جانمايي يا طراحي چيدمان را انجام دهيم ؟ ” در ساده ترين حالت اين كار مانندآوردن اثاث و لوازم به خانه و چيدن و مرتب كردن آنها است به طوري است كه رضايت خریدار جلب شود. اين موضوع جهت تغييرات چيدمان تسهيلات و واحد هاي سازمان هاي غير توليدي نيز صادق است؛ جا به جايي تجهيزات و ملزومات در يك واحد توليدي يا خدماتي مي تواند باعث از دست رفتن زمان، نارضايتي كاركنان و معطل ماندن تجهيزات مي­شود.

با صرف زمان كوتاهي جهت طراحي نحوه چيدمان تجهيزات و فضا­ها قبل از استقرار آن ها، مي­توان از بروز بسياري از خسارت­ها و نارضايتي­ها جلوگيري كرد .بسياري از مشكلات واحد هاي توليدي، مانند زمان طولاني فرآيند توليد، وجود گلوگاه ها در واحد توليدي و نارضايتي كاركنان و … با طراحي مجدد چيدمان تجهيزات و واحد هاي توليدي قابل رفع مي باشند. مسلما جا به جايي و ايجاد تغييرات در چيدمان فضاها و تجهيزات بر روي كاغذ به مراتب ساده تر و كم هزينه تر از انتقال و جابه جايي واقعي آنها است. به همين دليل محققان در جريان اين مسائل، به دنبال يافتن الگوريتم ها و روش هاي تصميم گيري هستند كه در عين حال كه به جواب خوبي در مورد نحوه چيدمان تجهيزات و واحد ها مي رسند، پاسخي قابل اجرا در محيط عملياتي داشته و با شرايط محيط كار سازگار باشد. از اين رو، بايد الزامات، نيازمندي ها و محدوديت هاي محيط كار و كاركنان و … را در فرآيند تصميم گيري در نظر گرفته و اهدافي براي تصميم گيري فرض شود كه ميزان دستيابي به آنها، معيار سنجش ميزان كارايي و مقبوليت جواب حاصل از فرآيند تصميم گيري باشد. در اين مورد ضرورت وجود روش هاي قوي كه بتواند تصميم گيرنده را در اين زمينه ياري كند، كاملا محسوس است.

براي تصميم گيري هاي پيچيده، اغلب از مدل هاي رياضي براي ساده كردن و خلاصه كردن مسائل واقعي استفاده مي شود تا تجزيه و تحليل سيستماتيك را ممكن سازد.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

یک مدل تلفیقی ریاضی و تصمیم گیری چند معیاره برای مکان یابی ساختمان های دانشگاه

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 یک مدل تلفیقی ریاضی و تصمیم گیری چند معیاره برای مکان یابی ساختمان های دانشگاه

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.