پایان نامه کارشناسی ارشد در رابطه با : بررسي نقش تعهد سازماني برعملكرد كاركنان در شركتهاي بيمه استان گيلان»

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  بررسي تأثیر تعهد سازماني برعملكرد كاركنان در شركتهاي بيمه استان گيلان»

تکه ای از متن پایان نامه :

يک قالب ذهني يا حالت روان شناختي می باشد که فرد را به انجام کنش وادار مي سازد. طبق نظر  ماير و آلن  منظر رفتاری:

در بعضی از تعاریف، تعهد بیانگر طبقه خاصی از رفتار می باشد، یعنی چنانچه فردی به دلیل اعمال و رفتارهایی که در گذشته انجام داده خود را نسبت به تداوم آن و یا آن چیز که كه فرد در سازمان دارای منافعی باشد و چشم پوشی از آنها غیرممکن یا مشکل باشد، گفته می گردد که شخص احساس تعهد می کند.

دیدگاه دوم در مطالعه تعهد: تا حد زیادی تعهد را به عنوان یک توجه در نظر می گیرند. بر این اساس تعهد حالتی می باشد که در آن فرد ارزشها و اهداف یک سازمان خاص را می پذیرد و مایل می باشد که به مقصود تسهیل تحقق اهداف مذکور، عضویت خویش در سازمان را حفظ نماید. در دیدگاه نظری، پژوهشها عمدتا به سمت شناسایی عوامل ایجاد کننده تعهد و همچنین پیامدها و نتایج حاصل از تعهد جهت گیری کرده می باشد. ایشان در تحقیقات دیدگاه رفتاری، به شناسایی شرایطی می پردازند که تحت آن شرایط، رفتاری که قبلا بروز یافته مجددا نیز تکرار می گردد. همچنین اثرات چنین رفتاری بر تغییر توجه مطالعه می گردد. مفروضات اساسی دیدگاههای نظری و رفتاری بصورت تصویری در شکل فوق نشان داده شده می باشد. بایستی خاطرنشان ساخت که شناخت صحیح تعهد به سازمان، با مطالعه همزمان تعهد نظری و رفتاری حاصل خواهد گردید. یعنی افراد در نتیجه ی تصمیمی که در گذشته جهت پیوستن به سازمان اتخاذ نموده اند خود را به آن سازمان مقید و محدود نموده اند اما احساس این محدودیت و قید و بند وجود سطح بالای توجه را در فرد نسبت به سازمان تضمین نمی کند. همچنین ممکن می باشد کارمند احساس کند که از نظر نظری خیلی به سازمان متعهد می باشد اما نسبت به باقی ماندن در سازمان مذکور، خود را مقید نداند (آتش پور، حسینی، عسگری، 1387: 21). استیرز، پورتر و مودی تعدادی از عوامل موثر بر افزایش تعهد سازمانی را بصورت مدل زیر مطرح کرده اند.

 بررسي تأثیر تعهد سازماني برعملكرد كاركنان در شركتهاي بيمه استان گيلان»

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد: مطالعه تأثیر تعهد سازمانی برعملکرد کارکنان در شرکتهای بیمه

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.