پایان نامه مهندسی صنایع : طراحی و بکارگیری کنترل کیفیت چند متغیره در یک سیستم تولیدی

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

طراحی و بکارگیری کنترل کیفیت چند متغیره در یک سیستم تولیدی

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

نتیجه گیری

با رسم نمودارهای تک متغیره هیچ حالت خارج از کنترلی در  میانگین نمونه ها مشاهده نشد. در ادامه با وارد کردن ماتریس واریانس کواریانس در محاسبات حالت کامل تر چند متغیره بررسی شد که باز هم با وجود اینکه همبستگی لحاظ شد هیچ علامت خارج از کنترلی مشاهده نشد و فرآیند تحت کنترل کیفیت آماری اعلام شد.

در مرحله آخر با هدف کاهش تعداد متغیرها محاسبات  با رویه اجزا اصلی ادامه یافت و مشاهده کردیم که امکان انجام محاسبات با 4 متغیر نیز وجود دارد، این 4 متغیر 97 درصد تغییرات را پوشش می دهند که بخش عظیمی از تغییرات است، در صورت استفاده از این 4 متغیر حجم محاسبات کاهش یافته و دسترسی به پسخ سریعتر خواهد بود.

گرچه در مساله تولیدی ما کاهش بعد از 6 به 4 بعد تاثیر زیادی در زمان جواب دادن برنامه نداشت ولی در بسیاری موارد عملی دیگر ابعاد مورد مطالعه ممکن است بالای 20 باشد که می اوان حجم قابل ملاحظه ای را کاهش داد.

در پایان مشاهده شد که بجای پایش 6  نمودار تک متغیره که زمان زیادی را طلب می کند و البته مشکل به روز رسانی و اشتباه را افزایش می دهد میتوان با 1 نمودار به همان نتیجه دست یافت. البته بسیاری محققین استفاده همزمان از نموداهای تک متغیره و چند متغیره را پیشنهاد می دهند که همزمان از فواید دو نمودار بهرهمند شویم، البته این پیشنهاد را به دلیل اینکه کار کنترل با افزایش تعداد متغیرها سخت می گردد و بسیار زمان بر می شود معتبر نمی دانیم، زیرا هدف رسم و پایش بیشترین متغیر کیفی در کمترین زمان ممکن است. از آنجا که هدف تحقیق من آشنایی صنایع فارس با کنترل کیفیت چند متغیره و استفاده از مزایای آن در بازار رقابتی کنونی کشور است، پیشنهاد می کنم می توان هر دو نمودار تک متغیره و چند متغیره را در ابتدا رسم کرد ولی معیار نمودار  باشد، در صورت بروز حالت خارج از کنترل می توان از نمودارهای تک متغیره برای شناسایی عامل انحراف استفاده کرد. در این حالت تا بروز حالت خارج از کنترل فقط از یک نمودار استفاده می گردد که بسیار راحت تر است.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه طراحی و بکارگیری کنترل کیفیت چند متغیره در یک سیستم تولیدی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه طراحی و بکارگیری کنترل کیفیت چند متغیره در یک سیستم تولیدی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

طراحی و بکارگیری کنترل کیفیت چند متغیره در یک سیستم تولیدی

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.