پایان نامه مهندسی صنایع : زمان بندی ماشین های موازی غیر مرتبط با اثر همزمان استهلاک و یادگیری و فعالیت های نگهداری

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

زمان بندی ماشین های موازی غیر مرتبط با اثر همزمان استهلاک و یادگیری و فعالیت های نگهداری

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

در این بخش به معرفی یک الگوریتم تکاملی نوظهور که از پدیده­های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی انسان سرچشمه می­گیرد می­پردازیم. الگوریتم­های بهینه­سازی در پیش از این، از پدیده­های طبیعی و زیستی الهام گرفته­اند، این الگوریتم با الهام­گیری از یک پدیده تاریخی ایجاد شده است.استعمار یک پدیده تاریخی اجتناب ناپذیر بوده که باعث شده کشورهایی که از لحاظ نظامی و اقتصادی قدرت بیشتری داشته، برای رفع برخی از نیازهای خود به کشورهای دارای منابع اما ضعیف چه از لحاظ نظامی و چه از نظر اقتصادی سلطه پیدا کرده و از طریق کنترل حکومت مرکزی آن کشورها به منابع آنها دسترسی داشته باشند. این الگوریتم نسبت به سایر الگوریتم­های بهینه­سازی برتری خود را نشان داده است، و به حل بسیاری از مسئله­ها در زمینه های مختلف مهندسی از جمله مهندسی برق، نرم­افزار، هوش مصنوعی ، صنایع و غیره پرداخته است.

این الگوریتم توسط جناب آتش­پز گرگری معرفی گردید[1]. الگوریتم رقابت استعماری از الگوی تاریخی رقابت در میان کشورهای امپریالیسم الهام گرفته است. در واقع این الگوریتم، دریچه­ای گشوده شده از

دنیای ریاضیات و با چشم­انداز کاملا انسانی است. الگوریتم ابتدا از چندین کشور در حالت اولیه شروع به کار می­کند، در واقع این کشورها پاسخ­های محتمل الگوریتم محسوب می­شوند. اگر بخواهیم کشورها را با تجربه­های سابقمان در الگوریتم­های پیشین مقایسه کنیم، کشورها همان کروموزوم در الگوریتم ژنتیک می­باشند. در واقع کشورها به دو دسته تقسیم می­شوند : کشورهای استعمارگر و کشورهای تحت استعمار.

الگوریتم با روند خاصی که در طبیعت خود نهفته است به آرامی به بهبود کشورها ( جواب­های مسأله) می­پردازد و در نهایت امر، جواب مناسب (کشور مطلوب) مسأله بهینه­سازی حاصل می­شود. همان­طور که گفته شد، در طبیعت این الگوریتم خواصی بنیادی نهفته است که پایه و اساس تعریف این الگوریتم به شمار می­آید. سیاست جذب یا همگون­سازی[1]، رقابت استعماری[2] و انقلاب[3] از ارکان مهم این الگوریتم است. این الگوریتم با الگوبرداری از روند تکاملی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشورها، و قالب­بندی آنها در مدل­های ریاضی، عملگرهایی را به صورت الگوریتم ایجاد کرده است. این الگوریتم، جواب­های مسأله که همان کشورها می­باشند را در یک حلقه تکرار قرار می­دهد و جواب­ها را به تدریج بهبود داده و در نهایت به جواب بهینه می­رسد.

 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه زمان بندی ماشین های موازی غیر مرتبط با اثر همزمان استهلاک و یادگیری و فعالیت های نگهداری

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه زمان بندی ماشین های موازی غیر مرتبط با اثر همزمان استهلاک و یادگیری و فعالیت های نگهداری

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

زمان بندی ماشین های موازی غیر مرتبط با اثر همزمان استهلاک و یادگیری و فعالیت های نگهداری

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.