پایان نامه مهندسی صنایع : زمان بندی بهنگام سیستم تولید جریانی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین ها

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

زمان بندی بهنگام سیستم تولید جریانی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین ها  

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

پيچيدگي مساله

يک ديدگاه سودمند در زمينه مسایل زمان­بندي و روش­هاي حل آن­ها از شاخه­اي از علم کامپيوتر با عنوان نظريه پيچيدگي[1] حاصل مي­شود. پيچيدگي به مفهوم ميزان محاسبات مورد نياز در يک الگوريتم حل[2] مي­باشد. به عنوان مثال در مساله­اي با اندازه  (  نمايانگر ميزان اطلاعات لازم براي مشخص شدن مساله است) تعداد محاسبات لازم براي حل مساله با يک حد بالا که تابعي از  است، محدود مي­شود. در اين شرايط هرگاه با افزايش مقدار  ميزان محاسبات لازم با استفاده از الگوريتم حل مساله به صورت يک تابع چندجمله­اي از  باشد، الگوريتم حل از درجه             چند­جمله­اي[3] مي­باشد. در شرايط يکسان براي حل يک مساله، الگوريتم­هاي چندجمله­اي نسبت الگوريتم­هاي غير چندجمله­اي سريع­تر و عملکرد آنها موجه­تر است [51].

بسياري از مسایل مهم ترکيباتي نظير اکثر مسایل زمان­بندی در رده­ی مسایل NP-سخت قرار مي­گيرند. ميزان پيچيدگي اين مسایل به گونه­اي است که الگوريتم چندجمله­اي که قادر به حل اين مسایل در زمان محاسباتي معقول باشد، يافت نمي­شود. کاربرد اين مفهوم در حل مسایل زما­ن­بندي که در کلاس  NP-سخت قرار مي­گيرند، بسيار موثر است بطوريکه حل مسایلي از اين قبيل نيازمند الگوريتم­هاي ابتکاري و فراابتکاري است که بتوانند در مدت زمان معقول به جواب نزدیک به بهينه دست يابند.

در اين تحقيق مساله زمان­بندي سیستم جریان کارگاهی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین­ها مورد مطالعه قرار گرفته است، گاش [50] مساله را در محيط تک­ ماشينه بررسي و NP-سخت بودن آن را به اثبات رساند. به اين ترتيب مساله مورد بررسي اين تحقيق نيز به عنوان يک حالت کلي در کلاس مسایل NP-سخت قرار مي­گيرد. بنابراين حل اين مساله براي اندازه­هاي بزرگ با استفاده از مدل رياضي ارایه شده در اين فصل در زمان محاسباتي معقول    امکان­پذير نيست که این موضوع در فصل بعدی نشان داده می­شود. در ادامه، دو الگوريتم فرا­ابتکاري طراحي می­شوند که قادر به حل مساله در اندازه­هاي مختلف در زمان محاسباتي مناسب مي­باشد.در بخش­هاي آتي اين فصل، به تشريح مباني الگوريتم­هاي فراابتکاري به­کار­رفته در اين تحقيق شامل الگوريتم ژنتيک و تبريد شبيه­سازي شده پرداخته مي­پردازیم.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه زمان بندی بهنگام سیستم تولید جریانی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین ها

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه زمان بندی بهنگام سیستم تولید جریانی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین ها

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

زمان بندی بهنگام سیستم تولید جریانی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین ها

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.