پایان نامه مهندسی صنایع : بررسی رابطه بین یکپارچگی زنجیره تأمین با عملکرد یک شرکت تولیدی بررسی موردی شرکت پاکديس ارومیه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

بررسی رابطه بین یکپارچگی زنجیره تأمین با عملکرد یک شرکت تولیدی بررسی موردی شرکت پاکديس ارومیه

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

تغییرات زیادی که در عصر فعلی و تقریباً و با شروع هزاره سوم میلادی در محیط کسب و کار شرکت­ها رخ داده است، منجر به تغییر پارادایم و واحد رقابت در بسیاری از صنایع شده است. شرکت­هایی که با شناسایی و درک درست اینگونه از تغییرات، اقدام به تدوین استراتژی های خود می نمایند، احتمال موفقیت خود را در محیط کسب و کار افزایش می دهند. بر اساس نظر بسیاری از محققان مدیریت در عصر فعلی دیگر شرکت ها و سازمان های منفرد نیستند که با یکدیگر به رقابت می پردازند، بلکه این زنجیره های تأمین هستند که در حال رقابت با یکدیگرند. درک این شرایط و این تغییرات چالشهای استراتژیک بسیاری از پیش روی مدیران شرکت ها قرار می دهد، که از جمله این چالش ها عبارتند از:

  • سازماندهی شبکه تأمین یا زنجیره تأمین (تولید کننده تجهیزات اصلی و تعداد رده های تأمین کننده و تعداد رده های خرده فروش یا عمده فروش) چگونه باید باشد؟
  • با چه مکانیزم و ساختار سازمانی ای در داخل شرکت می توان یکپارچگی بین کارکردی در داخل شرکت و یکپارچگی بین شرکتی در بیرون از شرکت را بوجود آورد؟
  • چگونه می توان در روابط بین سازمانی در زنجیره یا شبکه تأمین از سطح هماهنگی ( هم راستایی در اقدامات ) و همکاری ( هم راستایی در علایق و اهداف ) به تشریک مساعی یا شراکت رسید؟
  • در ایران موضوع اعتماد بین سازمانی که پایه و اساس شراکت است، چگئنه می تواند نهادینه شود؟ (سه مکانیزم ایجاد اعتماد بین سازمانی: مبتنی بر مالکیت، اعتماد نهادینه شده فرهنگی، مبتنی به فرآیند اعتماد سازی)
  • جایگاه سازمان در شبکه یا زنجیره تأمین چیست؟ ( تأمین کننده رده اول، دوم و ….؛ تولید کننده تجهیزات اصلی؛ خرده فروش، عمده فروش )
  • در این جایگاه چه وظایف و مسئولیت هایی را برعهده دارد و بایستی به چه منابع و توانمندی­هایی برای ایجاد مزیت رقابتی در کل زنجیره تأمین مجهز شود؟

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

بررسی رابطه بین یکپارچگی زنجیره تأمین با عملکرد یک شرکت تولیدی بررسی موردی شرکت پاکديس ارومیه