پایان نامه رشته مهندسی صنایع : زمان بندی بهنگام سیستم تولید جریانی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین ها

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

زمان بندی بهنگام سیستم تولید جریانی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین ها  

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

مروری بر  ادبیات کارگاه گردش کاری

از زمانی که جانسون[1] ]14[ در سال 1954 مقاله خود را در مورد مساله زمان­بندی کارگاه گردش کاری ارایه نمود این موضوع مورد توجه بسیاری از محققین قرار گرفت به طوری که تاکنون بیش از 3000 مقاله در زمینه­های مختلف این مساله ارایه شده است. جانسون قانون ساده­ای را برای      زمان­بندی کارها در مساله کارگاه گردش کاری دو ماشینه و سه ماشینه ارایه کرد. تحقیقات برجسته و نوع­آوری­های صورت گرفته در طول 6 دهه از پیدایش این مساله را می­توان به صورت ذیل خلاصه نمود:

  • دهه اول: مطالعات و تحقیقات دهه اول، بر مساله زمان­بندی کارگاه گردش کاری ماشینه با هدف حداقل نمودن دوره زمانی ساخت متمرکز بود. مدل­های ارایه شده طی این سال­ها، تئوریک و ریاضی بوده و بیشتر به سمت تکنیک­های بهینه سازی چون برنامه­ریزی ریاضی حرکت کرده است]15[.

دودک[2] ]16[ در سال 1964 قانون جانسون برای دو ماشینه را برای مسئله  ماشینه بسط داد. هرچند بعدا نشان داده شد که این روش نادرست است اما این خود زمینه شروع ارایه راه حل­های متنوع دیگر شد.

  • دهه دوم: در دهه دوم علاوه بر ظهور روش­های متعدد زمان­بندی، تابع هدف­های متنوعی نیز در مساله کارگاه گردش کاری در نظر گرفته شد. در این دهه روش ارایه شده دودک توسعه داده شد. تلاش برای توسعه الگوریتم­های بهینه­سازی مساله کارگاه گردش کاری منجر به پیدایش الگوریتم­های ابتکاری شد. این الگوریتم­ها جواب­های نزدیک به بهینه را برای مسایل کوچک و بزرگ کارگاه گردش کاری تولید می­کردند. مساله کارگاه گردش کاری بدون توقف نیز برای اولین بار در این دهه توسط ردی و رامامورسی]17[ ارایه شد.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه زمان بندی بهنگام سیستم تولید جریانی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین ها

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه زمان بندی بهنگام سیستم تولید جریانی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین ها

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

زمان بندی بهنگام سیستم تولید جریانی با محدودیت پذیرش سفارشات و نگهداری پیشگیرانه ماشین ها

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.