پایان نامه رشته مهندسی صنایع : برنامه ریزی عملیات ترمینال های کانتینری با استفاده از بهینه سازی شبیه سازی

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

برنامه ریزی عملیات ترمینال های کانتینری با استفاده از بهینه سازی شبیه سازی

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

بهینه­سازی حمل و نقل اطراف اسکله

برای بارگیری کشتی و تخلیه کانتینرها باید انتقال از انباشته به کشتی انجام گیرد و بهینه سازی حمل و نقل در اطراف اسکله نه تنها به معنی کاهش زمان حمل و نقل می­باشد، بلکه همچنین معمولاً برای همزمان سازی حمل و نقل با بارگیری و تخلیه فعالیت جرثقیل اسکله می­باشد. یک هدف کلی، افزایش بهره وری جرثقیل می­باشد.

بهره وری جرثقیل، نه تنها بستگی به اطلاعات فنی جرثقیل وارد، عملکرد واقعی در عمل بسیار پایین تر است. اتلاف زمان، نتیجه­ی زمان های اضافی مانند مکث کردن، استراحت در طول شیفت، حرکت تجهیزات، اختلالات فنی یا عملیاتی و تراکم حمل و نقل افقی می­باشد. علاوه براین، بیشتر وسایل نقلیه هزینه­ی اضافی دارند و عملیات کشتی از لحاظ اقتصادی پایین می­باشد. متمرکز بر تدارکات، افزایش در بهره وری کشتی را نمی­توان لزوماً با افزایش تعداد یا سرعت حمل و نقل در اطراف اسکله، بدست آورد.

این علتی است که مکان تراکم در جرثقیل و محوطه افزایش پیدا می­کند، بیش تر از چیزی که تعداد و سرعت حمل و نقل متناسب باشند. بنابراین، توسعه­ی سیستم بهینه سازی معمولاً با به حداقل رساندن تراکم مقابله می­کند.

حالت­های مختلف از حمل و نقل و استراتژی های لازم برای تخصیص وسایل نقلیه به جرثقیل در اطراف اسکله رخ می­دهد. در حالت تک چرخ، وسایل نقلیه تنها در خدمت یک جرثقیل می­باشد. با توجه چرخه­ی جرثقیل، آنها کانتینر را تخلیه  می­کنند از اسکله به محوطه و یا کانتینرها صادراتی را از زمین به جرثقیل در حالت 2 چرخ، وسایل حمل و نقل به ترتیب در خدمت چندین جرثقیل که در محل بارگیری یا تخلیه هستند، می­باشند و سپس کانتینرها انتقال صادرات و واردات را ترکیب می­کنند. وسایل نقلیه، می­توانند به طور انحصاری به یک جرثقیل اختصاص داده شوند (ساختار دسته ای) یا به چند جرثقیل و کشتی (ادغام) kim and kim (2003) استدلال می­کنند که هیچ پتانسیلی برای بهینه سازی در حالت تک چرخه واردات وجود ندارد. بهینه سازی برای کانتینرها تخلیه شده که به انتخاب بهینه موقعیت محوطه که وظیفه واحد برنامه ریزی محوطه می­باشد، محدود شده است[14].

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه برنامه ریزی عملیات ترمینال های کانتینری با استفاده از بهینه سازی شبیه سازی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه برنامه ریزی عملیات ترمینال های کانتینری با استفاده از بهینه سازی شبیه سازی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

برنامه ریزی عملیات ترمینال های کانتینری با استفاده از بهینه سازی شبیه سازی

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.