پایان نامه در مورد: اراده

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 سیر تحول معنای -اراده- از کانت تا نیچه- با تاکید بر فیشته و شوپنها ور 

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

تغییر معنای حق طبیعی و قانون طبیعی از رنسانس تا کانت :

در بخش قبل توضیح داده شد که چگونه توماس نیز مانند افلاطون و ارسطو در تلاش برای رهایی از چنگال نسبی انگاری ، گوناگونی ِ فرمان های بشری را با اتصال آنها  به گوناگونی سلسلة

غایات که در نهایت به خیر مطلق می انجامد ، توجیه کرد . در این تلاش نه تنها حقوق طبیعی شأن الهی می یابد بلکه مفهوم حق طبیعی به مفهوم وظیفة انسان در قبال  حقوق الهی نیز تغییر پیدا      می کند .

از جمله کسانی که در تغییر معنای قانون طبیعی در رنسانس نقش مهمی ایفا کرده است ، شخصی بنام  هوگو گروسیوس  [1] است .  آراء  وی بسیار شبیه نظر معتزله است . به اعتقاد او قانون طبیعی را حتی خدا نیز نمی تواند تغییر دهد زیرا صدق و کذب آنها قائم به اراده الهی نیست .  ( همان ، ص 21 )

متن کامل در سایت امید فایل 

اما در فلسفه مدرن ( مخصوصاً در طی قرون 18 و 17 ) قانون طبیعی از نو شأن بشری خود را باز می یابد . از  دیدگاه متفکران متعارف مدرن اصول اخلاقی از  بداهت بیشتری نسبت به آموزه های وحیانی بر خوردار است . همچنین با گسترش جوامع مدنی مفهوم قانون طبیعی به عنوان بنیاد قانون مدنی نیز مطرح می شود و از این جهت در حقوق و سیاست  نقش ویژه ای را ایفأ می کند . با ماکیاولی [2]  قاره خاکی لازم برای نظریه هابز [3] کشف می گردد ، زیرا که ماکیاولی با نگرشی واقع گرایانه و نه فضیلت گرایانه به فلسفه سیاسی می پردازد . در  نظر واقع گرایانة  وی عدالت ، بنیاد طبیعی یا فوق بشری ندارد بلکه وابسته به امور انسانی است ، و امور بشری نیز متغیر تر از آن هستند که بتوان آنها را تابع اصول دائمی و ثابت عدالت دانست . ( اشتروس ، 1373 ، ص 198 )

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

سیر تحول معنای -اراده- از کانت تا نیچه- با تاکید بر فیشته و شوپنها ور 

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.