پایان نامه با موضوع :تفسیر المیزان تفسیر فی ظلال القرآن

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 بررسی تناسب در آیات و سور در تفسیر المیزان و فی ظلال القرآن

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

  • ارتباط بین آیات یک سوره با ابتدای آن

یكی از انواع ارتباط بین آیات را كه می‌توان فرض كرد؛ ارتباط میان آیات یک سوره‌است با ابتدای آن. به‌این معنی كه در برخی از سوره‌ها ابتدا آیاتی آورده شده‌است كه حكم مقدمه وتمهیدی دارد ودرادامه آیات بعدی به توضیح وتبیین بیشتر این آیات می‌پردازد.

بطور مثال علامه&در مقدمۀ سورۀ مبارکۀ آل عمران تصریح می‌کند که شش آیۀ اول این سوره جنبۀ دورنما برای این سوره دارد وکل این سوره در حقیقت تفصیل همین شش آیه‌است که مطالب را به‌اجمال گفته؛ وسپس تأکید می‌کند از این شش آیه‌ان قسمتی که دور نمای سوره‌است دو آیۀ وسط یعنی آیات 3 و 4 می‌باشد.

علامه (ره) هم چنین ذیل آیات 45-37 سوره مباركه یونس می‌نویسد این آیات به مطالب اول سوره برگشته كه قرآن را معرفی می‌كرد و می‌فرمود: قرآن كتابی است نازل از ناحیهء خدای تعالی وهیچ شكی در آن نیست ونیز در این آیات دلیل این معنا را تلقین می‌كند.[2]

وی همچنین معتقد است با توجه به‌این كه در سورۀ مباركه نساء سخن در امور مربوط به زنان، از قبیل ازدواج‌های حلال وحرام، ارث زنان، و…. بوده‌است، آیه‌اول با چند آیه بعدش كه متعرض حال یتیمان و زنان است فى نفسه به منزله زمینه چینى براى مسائل ارث و محارم است؛ و آیات 6- 2، هم تتمه‌ایات قبل است، و هم توطئه و مقدمه‌است كه در ابتداى سوره‌امده تا زمینه را براى بیان احكام ارث (مسائل مهمى از احكام ازدواج از قبیل تعدد زوجات و اینكه چند طایفه محرمند و نمى‏شود با آنان ازدواج كرد) فراهم سازد.

 

متن کامل در سایت امید فایل 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

بررسی تناسب در آیات و سور در تفسیر المیزان و فی ظلال القرآن

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.