پایان نامه ارشد رشته علوم اجتماعی : طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

اهميت موضوع، هدف از انجام تحقيق و روش انجام تحقيق

تحولات شتابان اخير در بازار­هاي رقابتي باعث توجه بيش از پيش به مباني و نگرش مديريت کيفيت در سازمان­هاي توليدي و خدماتي شده است و به تبع آن استفاده گسترده­تري از ابزار­هاي مديريت کيفيت در اداره اين سازمان­ها به عمل مي­آيد.

کنترل آماري فرايند يکي از بهترين ابزار­هاي مديريت کيفيت جامع است که عموماً براي مينيمم کردن واريانس هر فرايند به کار گرفته مي­شود. کنترل آماري فراينددو کارکرد عمده دارد که عبارتند از:

  • کنترل فرايند­ها و تشخيص انحرافات فرايند­ها
  • انجام اقدام اصلاحي

با توجه به پيشرفت صنايع در دهه­هاي اخير و ايجاد محيط­هاي توليدي بزرگ با فرايند­هاي طولاني، پيچيده و حساس، نياز به استفاده از يک سيستم کنترل آماري فرايندبيش از پيش لزوم پيدا کرده است. اما به علت وجود پارامتر­هاي کنترلي زياد و تغييرات مداوم آن­ها، صنايع توليدي شديداً به يک سيستم کنترل کيفيت اتوماتيک نيازمندند. تحقيقات زيادي بر روي اين زمينه صورت گرفته است اما همگي آن­ها تمرکز خود را بر روي کنترل فرايند گذاشته­اند و به فعاليت ديگر يعني انجام اقدام اصلاحي توجه خاصي ننموده­اند. به دليل زياد بودن تعداد پارامتر­هاي کنترلي، کنترل آن­ها به صورت يکپارچه نيز بسيار مشکل خواهد بود و لذا تعيين وضعيت محصول نهايي قبل از توليد بسيار مشکل است.

يکي ديگر از مشکلات صنايع توليدي عدم اطلاع از وضعيت توليد محصولات جديد مي­باشد. در اين صنايع معمولاً براي تعيين پارامترهاي کنترلي هر فرايند از روش آزمون و خطا استفاده مي­کنند و به همين دليل ميزان محصولات خراب در ابتداي توليد بسيار زياد است و به مرور و با تنظيم شدن کليه پارامترهاي کنترلي کاهش مي­يابد.

با استفاده از روشي که در اين تحقيق بيان شده است مي­توان کليه پارامتر­هاي کنترلي در طول خط توليد را به صورت يکپارچه کنترل نمود و در ضمن امکان تعيين پارامترهاي کنترلي محصول نهايي نيز امکان پذير خواهد بود.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.