مدل‌سازی تصادفی چندهدفه زنجیره تأمین ازلحاظ کیفیت مطالعه موردی شرکت فرآورده‏های لبنی کاله – دانلود پایان نامه رشته مهندسی صنایع

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مدل‌سازی تصادفی چندهدفه زنجیره تأمین ازلحاظ کیفیت مطالعه موردی شرکت فرآورده‏های لبنی کاله

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

مقدمه

طراحی زنجیره‏ی تأمین برای اولین بار در سال 1974 توسط گفرین و گریوز[1] معرفی گردید. آن‌ها یک مدل طراحی شبکه‏ی لجستیک چند محصولی برای بهینه‏سازی جریان کالاهای تولیدشده به مراکز توزیع ایجاد نمودند. پس‌ازآن، تحقیقات وسیعی درزمینه‌ی طراحی زنجیره‏ی تأمین انجام پذیرفته است. [9]

بیشتر مسائل مربوط به طراحی زنجیره‏ی تأمین که به کمینه کردن هزینه‏ی کل می‌پردازند، هزینه‏ی کیفیت را که می‌تواند به‌عنوان شاخص برای کیفیت باشد و در این پایان‏نامه استفاده‌شده است، در مدل خود در نظر نمی‌گیرند و تاکنون مقالات انگشت‏شماری، هزینه‏ی کیفیت را در زنجیره‏ی تأمین مدنظر خود قراردادند.

با توجه به این نکته که در این پایان‏نامه، از یک مدل و تابع هدف شامل حداقل نمودن هزینه و حداکثر کردن کیفیت کل زنجیره‏ در یک افق زمانی چند پریودی استفاده‌شده است و از هزینه‏ی کیفیت به‌عنوان یکی از عناصر هزینه در تابع هزینه استفاده‌شده است، مرور ادبیات تشریح شده در این فصل دارای بخش‏های جداگانه‌ای هست که ساختار آن به‌صورت زیر خواهد بود:

به دلیل دو تابع هدف بودن مدل پیشنهادی و استفاده از تکنیک‏های تصمیم‏گیری برای حل آن، ابتدا به‌طور مختصر مروری بر ادبیات استفاده از تکنیک‏های تصمیم‏گیری در زنجیره‏ی تأمین خواهیم داشت. سپس به‌طور خاص پژوهش‏های صورت گرفته در استفاده از مدل‏های چندهدفه در زنجیره‏ی تأمین، موردبررسی قرار می‏گیرند.

همان‌طور که در فصل اول ذکرشده، یکی از تابع هدف این پایان‏نامه، حداقل نمودن هزینه می‏باشد که یکی از اجزای هزینه، هزینه‏ی کیفیت می‏باشد. به همین دلیل ادبیات حوزه‏ی هزینه‏ی کیفیت و کاربرد آن در زنجیره‏ی تأمین به‌طور کامل تشریح می‏شوند.

سپس در بخش بعد، در رابطه باکیفیت و کاربرد آن در زنجیره‏ی تأمین بحث می‌گردد. در همین راستا، به‌صورت مفصل، مروری بر تحقیقات صورت گرفته در به‏کارگیری کیفیت در زنجیره‏ی تأمین موردبررسی قرار می‏گیرد. 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

مدل‌سازی تصادفی چندهدفه زنجیره تأمین ازلحاظ کیفیت مطالعه موردی شرکت فرآورده‏های لبنی کاله

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه مدل‌سازی تصادفی چندهدفه زنجیره تأمین ازلحاظ کیفیت مطالعه موردی شرکت فرآورده‏های لبنی کاله

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

مدل‌سازی تصادفی چندهدفه زنجیره تأمین ازلحاظ کیفیت مطالعه موردی شرکت فرآورده‏های لبنی کاله

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.