مدلسازی و حل یک مسأله مکان یابی سلسله مراتبی چند هدفه با تقاضای فازی – پایان نامه مهندسی صنایع

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مدلسازی و حل یک مسأله مکان یابی سلسله مراتبی چند هدفه با تقاضای فازی

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

الگوریتم  بهینه سازی انبوه ذرات 1(PSO)

الگوریتمPSO یکی از شاخه های هوش جمعی می باشد که حوزه ی وسیعی از دانش هوش مصنوعی را شامل می شود. الگوريتم PSO يك تكنيك بهينه سازي بر پاية قوانين احتمال مي باشد و ذاتاً يك الگوريتم بهينه سازي پيوسته است. این الگوریتم در سال 1995 براي اولین بار توسط ابرهارت و کندی ]59[، به عنوان یک روش جستجوي غیر قطعی براي بهینه سازي تابعی مطرح گشت. هوش جمعی در واقع بر پایه ی شبیه سازی رفتار جمعی گروهی از حشرات مانند زنبورها، مورچه ها و موریانه ها همین طور گروه های حیوانی مانند پرندگان و ماهی ها شکل گرفته است. الگوریتم از حرکت دسته جمعی پرندگانی که به دنبال غذا می باشند الهام گرفته شده است.

گروهي از پرندگان در فضايي به صورت تصادفي به دنبال غذا مي گردند. تنها يك تكه غذا در فضاي مورد بحث وجود دارد. هيچ يك از پرندگان محل غذا را نمي دانند. يكي از بهتر ين استراتژيها مي تواند دنبال كردن پرنده ا ي باشد كه كمترين فاصله را تا غذا داشته باشد. اين استراتژي در واقع جانمای الگوريتم است. هر راه حل در الگوريتم كه به آن يك ذره گفته مي شود، معادل يك پرنده در الگوی حركت جمعی پرندگان می باشد. هر ذره يك مقدار شایستگي دارد كه توسط يك تابع شایستگی محاسبه مي شود. هر چه ذره در فضا ي جستجو به هدف (غذا در مدل حركت پرندگان) نزدیكتر باشد، شایستگي بيشتري دارد.

از ویژگی های این الگوریتم می توان به جمعيت مبنا بودن و بهره بردن از ذات تصادفي مي باشد و هدف آن بهينه سازي مسائل با زمان حل غير خطی است. در این الگوریتم ذره اطراف مکان جستجوی چند بعدی حرکت می کند و جایگاه خود را طبق تجربه قبلی اش وتجربه ذره همسایه می یابد همچنین PSO تنها الگوریتم تکاملی است دارای  شرایط محیطی ثابت است و اعضای کاندید جمعیت تغییر نمی کنند تمام ذرات در طول اجرا باقی می مانند یعنی ذرات نمی میرند. 

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه مدلسازی و حل یک مسأله مکان یابی سلسله مراتبی چند هدفه با تقاضای فازی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه مدلسازی و حل یک مسأله مکان یابی سلسله مراتبی چند هدفه با تقاضای فازی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

مدلسازی و حل یک مسأله مکان یابی سلسله مراتبی چند هدفه با تقاضای فازی

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.