مدلسازی و حل یک مسأله مکان یابی سلسله مراتبی چند هدفه با تقاضای فازی – پایان نامه رشته مهندسی صنایع

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مدلسازی و حل یک مسأله مکان یابی سلسله مراتبی چند هدفه با تقاضای فازی

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

در طول دو دهه گذشته، برنامه ریزی فرآیندهای مربوط به امکانات عمومی، مانند مدارس و بیمارستان ها به دلیل مکانیسم مشارکتی آنها به طور فزاینده ای پیچیده تر شده است. در واقع، در حضور سهامداران با دیدگاه ها و منافع مختلف، راه حل های برنامه ریزی گسترده ای وجو دارد. اگر برنامه ریزی در نتیجه فرایندهای منطقی و شفاف باشد، می تواند به طور توافقی یک راه حل میانه را پیشنهاد کند. هنگامی که تعداد این راه حل های برنامه ریزی بسیار زیاد است، بهینه سازی تصمیم به کمک ابزارهای تصمیم گیری ضروری است. مدل های مکان یابی یکی از پر کاربردترین مدل ها در میان مدل های بهینه سازی است که در طی فرآیندهای برنامه ریزی تسهیلات عمومی مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل در واقع در تعیین کارآمد ترین مکان برای همه نوع امکانات، با توجه به برخی از هدف یا اهداف آن (به حداقل رساندن هزینه، حداکثر دسترسی، و غیره) بسیار مفید است. این مدل ها با توجه به اینکه آیا امکانات را می توان در هر نقطه بر روی طرح و یا در برخی از نقاط از طرح که از پیش مشخص شده، قرار گیرد، به دو دسته پیوسته و گسسته طبقه بندی می شود. در بیشتر کاربردها، برنامه ریزان اغلب متوسل به مدلهای مکان یابی گسسته می شوند.

در اینجا ما به دنبال ارائه یک مدل ریاضی مناسب برای یک مسأله مکان یابی سلسه مراتبی هستیم. در این پایان نامه یک مدل برنامه ریزی مختلط عدد صحیح پوشش سلسله مراتبی، با رویکرد کاهش هزینه های انتقال تقاضا و هزینه های ایجاد تسهیل جدید ارائه می شود. در ضمن در این مدل  تصمیم گیرندگان و سرمایه گذاران در غالب تابع هدف دومی که بعدا به آن خواهیم پرداخت در نظر گرفته شده اند.

درنظر گرفتن پیشنهاد تصمیم گیرندگان و نتایج حاصل از مدل به طور همزمان در غالب یک مدلسازی چند هدفه امکان پذیر است، که در آن ممکن است بهترین جواب از لحاظ هزینه، مطلوب تصمیم گیرنده نباشد و یا بالعکس مطلوب ترین تصمیم از نظر سرمایه گذاران، دارای کمترین هزینه نباشد. در واقع ما در هزینه ها به دنبال کمینه ساختن هزینه ها و بالعکس در مورد تصمیم گیرندگان،  به دنبال بیشینه ساختن مطلوبیت پاسخ از نظر تصمیم گیرندگان هستیم.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه مدلسازی و حل یک مسأله مکان یابی سلسله مراتبی چند هدفه با تقاضای فازی

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه مدلسازی و حل یک مسأله مکان یابی سلسله مراتبی چند هدفه با تقاضای فازی

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

مدلسازی و حل یک مسأله مکان یابی سلسله مراتبی چند هدفه با تقاضای فازی

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.