طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند – پایان نامه رشته مهندسی صنایع

دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

یک صفحه از متن پایان نامه فقط برای نمونه :

تعيين سياست­ها و استراتژي­هاي ارتقاء کيفيت

يکي از مهمترين مراحلي که به پياده­سازي سيستم کنترل آماري فرايند کمک مي­کند مشخص شدن سياست­هاي ارتقاء کيفيت و نيز استراتژي رسيدن به آن است. بسياري از سازمان­ها به اشتباه دچار اين دام مي­شوند که بدون توجه به سياست­هاي بعدي، سيستم کنترل آماري فرايند را پياده سازي مي­کنند و در نتيجه سيستم کنترل کيفيت آماري پس از گذشت مدت زمان کوتاهي دچار يکنواختي در کار مي­شود و بازدهي مورد انتظار را براي سازمان به بار نمي­آورد. لذا بسيار ضروري است که اهداف کيفيتي را قبل از اجرا تعيين نمود و بر اساس رسيدن به هر يک از آن اهداف برنامه زمان­بندي ايجاد کرد.

اهداف کيفيتي مي تواند بسيار ريز تعريف شود و يا بسيار کلي و جامع ديده شود. از جمله اهداف کيفيتي ريز و جزئي مي­توان به افزايش شاخص قابليت فرايند[1] براي هر فرايند و يا پارامتر کنترلي استفاده نمود. از جمله اهداف کلي نيز که براي سيستم کنترل آماري فرايندخود استفاده مي­شود مي­توان به سطح سيگما هر فرايند، ضايعات هر فرايند، تعداد شکايات از محصول نهايي و غيره اشاره نمود.

ازجمله سياست­هاي ديگري که مي­توان به عنوان هدف در برنامه زمان­بندي خود قرار داد، رعايت استاندارد­هاي جهاني، کسب جوايز کيفيت و … است.

علاوه بر اهداف و سياست­هاي تعيين شده و برنامه­ريزي شده بايستي استراتژي­هاي سازمان را نيز براي رسيدن به آن­ها مشخص کرد. بسيار مهم است که چگونگي رسيدن به هدف مشخص باشد. بهترين کار شکستن اهداف کيفيتي و تعريف آن­ها بر روي تک تک فرايند­ها و پارامتر­هاي کنترلي است. به اين ترتيب بايستي يک برنامه کوتاه مدت براي به اجرا درآمدن استراتژي­ها تهيه کرد و به مرور خود را به اهدف تعيين شده نزديک کرد. با استفاده از تعيين استراتژي­ها مي­توان به راحتي تصميم گرفت که شروع کار بايستي از کدام فرايند­ها و يا پارامتر­هاي کنترلي باشد و کدام فرايند­ها مي­توانند وارد سيستم کنترل آماري فرايند نشود.

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه(فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت pdf):

پایان نامه طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 لینک متن کامل پایان نامه رشته مهندسی صنایع با عنوان 

طراحي و استقرار يک سيستم خبره فازی جهت بکارگيری در کنترل فرايند

این نوشته در پایان نامه ارشد ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.